Hlavní navigace

LevneElektro.cz, jeden z největších tuzemských e-shopů, skončilo. Snad jen dočasně

22. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Ještě včera večer lákalo Levné Elektro na nový leták, dnes už je obchod mimo provoz. Několikanásobný vítěz v anketě ShopRoku pozastavil svou činnost poté, protože se stal obětí daňového podvodu. Finanční úřad zřejmě zmrazil účty i zboží obchodu, protože odpovědnost za neodvádění daní má provozovatel.

LevneElektro.cz pozastavilo činnost
LevneElektro.cz pozastavilo činnost

Obchod má na webu pouze vágní oznámení a i to se v průběhu dne změnilo. Ráno tam viselo:

Vážení zákazníci, vážení partneři,

společnost Elektra PV s.r.o., provozovatel internetového obchodu levneELEKTRO.cz je bohužel nucena oznámit, že z důvodu nepředvídatelných a závažných provozních okolností, jejichž příčiny a konkrétní dopady doposud sama zcela nezná, je nucena prozatím pozastavit svou činnost. Velmi se Vám omlouváme za tento stav, ke kterému nebylo přispěno vlastním přičiněním týmu LE.

Společnost s 24 letou historií, která vždy dostála všem svým závazkům, dnes stojí před největším problémem za dobu své existence. Snaží se jej vyřešit korektně a dle všech právních i morálních předpisů. Děkujeme Vám za přízeň projevenou v uplynulých letech či podporu v této nelehké situaci. Za komplikaci ve Vašem osobním životě či podnikání se Vám ještě jednou upřímně omlouváme.

Vedení společnosti, jakmile bude známa příčina a rozsah problému, rozhodne o dalším postupu, který bude dále komunikován.

S pozdravem,

Petr Václav
CEO

Odpoledne šéf firmy Petr Václav situaci upřesnil, ale stále není jasné, kdy (či jestli) se LE ještě rozběhne, jak budou vyřízeny stávající objednávky, případně budoucí reklamace.

Vážení zákazníci, vážení partneři,

společnost Elektra PV s.r.o., provozovatel internetového obchodu levneELEKTRO.cz je bohužel nucena oznámit, že z důvodu nepředvídaných a závažných provozních okolností, je nucena prozatím pozastavit svou činnost. Velmi se Vám omlouváme za tento stav, ke kterému nebylo přispěno vlastním přičiněním týmu LE.

Důvodem pro toto pozastavení, je účast společnosti v obchodním řetězci firem, kterými byla podvedena, a za jejichž protiprávní jednání při (ne)odvodu DPH nese díky přenesené daňové povinnosti odpovědnost. Tento problém se s největší pravděpodobností dotýká, či dotkne i dalších subjektů na českém e-commerce a elektro retail trhu.

Společnost vyvíjí maximální úsilí k tomu, aby nedošlo k poškození zákazníků a obchodních partnerů společnosti. Děkujeme Vám za přízeň projevenou v uplynulých letech či podporu v této nelehké situaci.

Za komplikaci ve Vašem osobním životě či podnikání se Vám ještě jednou upřímně omlouváme.

S pozdravem,

Petr Václav
CEO

Zdroj: ČTK