Hlavní navigace

LG chystá na trh levnou řadu monitorů s kvalitní matricí – IPS4

27. 4. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

LG Display se povedlo snad nejvágnější oznámení uvedení řady produktů, jaké jsem zažil. Tedy alespoň v oblasti monitorů. Engadget přetiskl tiskovou zprávu celou a dozvěděli jsme se v podstatě jen tři věci. Série se bude jmenovat IPS4, bez překvapení bude sázet na matrici typu IPS a v květnu se bude prodávat v Asii. V Evropě a Americe bude k dostání o pár týdnů později.

O dalších vlastnostech se můžeme jen dohadovat. Pokud ilustrační obrázek patří opravdu monitoru z nové řady, pak provedení i ovládání připomíná právě řadu IPS5. Dost možná bude obsahovat i naprosto stejné panely (především 22 a 23palcové e-IPS s 6bitovými barvami, Hi-FRC a matnou povrchovou úpravou) a jediným podstatným rozdílem bude absence certifikátu o tovární kalibraci barev. To by také vysvětlilo označení IPS4, stejně jako průvodní text naznačující velmi atraktivní cenovou politiku. Už IPS5 jsou za dost zajímavé ceny, oproštění produktu od přeměřování kolorimetrickou sondou by mohlo pomoci dostat cenu zase o pár stovek níže. Tedy ještě hlouběji do vod, kde dosud vládly monitory s matricí TN.

LG zmiňuje obrovskou výhodu v pozorovacích úhlech, 178/178 (vert./horiz.) stupňů však není u monitorů typu IPS překvapením. Zlepšena by snad mohla být odezva, doufejme, že pod termínem Smooth Color Change se skrývá lepší práce OverDrive, než jsme doposud mohli vidět třeba právě u LG IPS235V, IPS235P či IPS231P (22" modely na tom byly trochu lépe). Všelijaké funkce začínající slůvkem Dual (rozdělení obrazovky, usnadnění provozu dvoumonitorové konfigurace) už jsme viděli také třeba u IPS5.

MM_AI

Přečtěte si také:

Zdroj: TZ LG na Engadget

Byl pro vás článek přínosný?