Hlavní navigace

LG G5: Korejci ukázali dotykový flip kryt, nový design a prozradili použití kovu

11. 2. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Aktualizováno 11. 6. 2016

LG se inspirovalo v dírkovaném flip krytu od HTC a pro model G5 uvede vlastní pouzdro Quick Cover. To obsahuje průhledné okno pro hodiny plus notifikace a poloprůhlednou část, na které budou vidět tlačítka pro přijetí hovoru nebo vypnutí budíku. Design dovolí, aby byl displej citlivý na dotyk i přes kryt.

Z oficiální fotky je také vidět, že G5 bude zakulacenější než G3/G4. LG dokonce vtipně tvrdí, že kryt obsahuje metalický film, aby působil luxusněji a seděl více k údajnému designu G5. Z toho je jasné, že G5 nakonec opravdu bude kovový. Přijde tak o populární bezdrátové nabíjení?

LG G5 Quick Cover
LG G5 Quick Cover

Původní článek z 10. 2. 2016

Korejský výrobce začíná postupně lákat na premiéru svého nového top modelu. Na Facebooku odhalil, že telefon G5 dostane režim „always on“. Na displeji budou stále vidět hodiny, datum nebo ikonky se zmeškanými hovory, příchozími zprávami, e-maily a událostmi v kalendáři.

LG G5 dostane funkci Always On
LG G5 dostane funkci Always On

Totéž již umí Lumie od Microsoftu/Nokie, Moto X nebo Nexus 6P. Stejnou funkci se údajně naučí také Galaxy S7. V případě LG ale odhalení novinky vyvolává několik otázek.

Podle dosavadních spekulací a úniků dostane LG G5 pouze LCD displej. Pro pohotovostní obrazovky je ale lepší panel na bázi OLED. Ten totiž může rozsvítit jen konkrétní pixely (černá nesvítí), zatímco u LCD musí být zapnuté celé podsvícení. Není to samozřejmě nereálné. Na Lumiích se Glance Screen používá i u LCD a na spotřebu to nemá nijak dramatický dopad (jas je stažený na minimu). LG může jít stejným směrem.

Jenže u G5 měl být dostupný také sekundární displej stejně jako u modelu V10. A právě ten slouží k úspornému zobrazení hodin a notifikací. Nemá smysl funkci duplikovat, a proto si myslím, že G5 nakonec žádný sekundární panýlek nedostane.

 

Zdroj: LG