Hlavní navigace

LG s předstihem ukázalo nové e-IPS monitory

26. 12. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Korejský gigant LG nedočkavě vypustil pár informací o LCD monitorech, které představí na veletrhu CES. Ten se koná mezi 11. a 13. lednem příštího roku tradičně v Las Vegas. Výrobce zde ukáže čtyři řady e-IPS monitorů, z toho jeden bude navíc přímo nativně 3D, u zbytku se vágně mluví o jakémsi 3D, nejspíš tedy budou mít frevenci 120 Hz umožňující stereoskopický obraz. Na celosvětový trh se dle LG mají navíc dostat již v únoru.

Začneme-li oním nativním 3D modelem, pojmenovaným D43, LG zde slibuje trojrozměrný obraz bez jakýchkoli dalších nutných technologií. Displej má umět sám převádět plochý obraz na trojrozměrný, rychlým tlačítkem má navíc být možné hloubku zobrazení jednoduše ovládat a měnit. Společnost bohužel neuvedla úhlopříčku své novinky.

IPS displeje LG jenž budou představeny na CES 2012

Uvedla ji však u ostatních monitorů: 23" u DM82, 27" u DM92, řada DM52 bude obsahovat modely s oběma úhlopříčkami. Poslední řada má být vybavena množstvím konektorů včetně HDMI a USB, DM82 zase bude mít 7W reproduktory. DM92 bude chtít oslnit zejména úzkým rámečkem, kovovým podstavcem a skvělým obrazem; LG sem montuje televizi takovým způsobem, že z vyjádření v tiskové zprávě není nic jasné, je tedy otázkou, zda bude mít i TV tuner, jde jen o možnost využití k HTPC, nebo to je myšleno úplně jinak.

O dalších podrobnostech vás samozřejmě budeme informovat, jakmile budou známé.

Zdroj: Akihabara News

Byl pro vás článek přínosný?