Hlavní navigace

LG zcela překopalo webOS a letošní televizory dostanou přepracované dálkové ovládání

11. 1. 2021

Sdílet

Zdroj: LG

Letošní chytré televizory s novou verzí webOS 6.0 se budou ovládat jinak. LG zcela mění uživatelské prostředí webOS, na které jsme byli posledních šest let zvyklí. A nemusí to být jen k lepšímu.

WebOS se od ostatních Smart TV odlišovalo tím, že šlo o pruh se šikmými ikonami překrývající obraz. Nadcházející změna tak bude sice revoluční, ale ve výsledkuto přinese větší podobnost s ostatními systémy.

Z ostatních výrobců se vlastního Smart TV drží ještě Panasonic a Samsung, oproti tomu Sony, Philips či TCL preferují univerzální Android TV. WebOS původně vyvinul Palm pro svůj telefon, LG jej vyvíjí od roku 2014. Jde stále o open-source, ale patenty vlastní Qualcomm.

Nové prostředí pojmenované „New Home“ se roztáhlo přes celou obrazovku. Horní část obsahuje velké dlaždice a hned ta první má na sobě označené sponzored. To nevěstí nic dobrého, nicméně nějaký typ reklamního prostoru takto prodává i Google v Android TV a nechybí ani u Samsungu.

LG webOS 60 sponzored LG webOS 60 sponzored

Dlaždice jsou vlastně velké widgety zobrazující například počasí, následují menší dlaždice s doporučeným obsahem plně odpovídající současnému trendu – „obsah je král a nezáleží, na jaké stanici se na něj díváte“.

„S novou verzí webOS ukazuje LG své odhodlání nabídnout služby, které odpovídají potřebám a přáním našich zákazníků“, řekl Park Hyoung-sei, prezident divize LG Home Entertaintent.

LG webOS 3.5 Starší verze webOS 3.5

WebOS se nicméně neobjeví jako aktualizace pro starší modely, tohle je u LG dlouhodobá strategie, výrobce poskytuje pouze minoritní aktualizace. Nebude ale zřejmě ani možný downgrade na starší prostředí. WebOS 6.0 získáte s letošními OLED i LCD TV (Nanocell).

Magic Remote v novém

LG také představilo přepracovaný dálkový ovladač (stále nazvaný Magic Remote). Obsahuje mikrofon a vestavěné asistenty Googlu i Alexu od Amazonu. Na ovladači jsou i typická tlačítka pro přímé spuštění aplikací Netflix, Amazon Prime a Disney+.

MMF23

LG webOS 60 Magic Remote LG webOS 60 Magic Remote

Ovladač od LG vždy patřil k nejpohodlnějším. Tento nový má v sobě čip NFC sloužící pro spárování s telefonem. Poté například půjde přímo v mobilu zjišťovat podrobnosti o sledovaném obsahu.

zdroj: LG

Byl pro vás článek přínosný?