Hlavní navigace

Logitech Stereo Speakers Z120: repro k ozvučení browseru (minirecenze)

6. 5. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Hledal jsem vlastně jen řešení ozvučení webového prohlížeče pro svoje potřeby, tedy hlavně Youtube a multimediální prvky na stránkách. Žádný extra kvalitní zvuk zde není potřeba, protože na filmy a seriály mám televizi, HD přehrávač a NAS. U počítače preferuji jednoduchost a pořádek v kabelech.

Chci tedy malé reproduktory, které se mi vejdou pod monitory, a nepovede od nich kabel k rozměrnému adaptéru. Při výběru mělo hodně 2.1 modelů ovládání na subwooferu, takže bych se pro změnu hlasitosti musel ohýbat pod stůl a už při té představě mě začaly bolet záda. Při hledání mi padl do oka Z120 od Logitechu. Plastové repráčky typu 2.0 jsou napájeny přímo z USB, takže jsem od nich nemohl čekat zázraky. Ale koupil jsem si je, protože na „ozvučení browseru“ přece musí dostačovat.

Parametry
Cena 359 Kč včetně DPH
výrobce Logitech
Logitech Stereo Speakers Z120
typ 2.0, jednopásmové
reálný výkon (RMS) 1,5 W
délka kabelů 1 m k PC, 75 cm mezi satelity
napájení USB

Oba satelity mají minimální rozměry a jsou napevno spojeny kabelem o délce 75 centimetrů, což se téměř ukázalo, jako překážka. Logitech mohl pustit chlup a nechat kabel aspoň o 30 cm delší, ale v případě mého stolu to nakonec těsně stačilo.

 

Z napájeného satelitu (jestli se to tak bez existence subwooferu vůbec může nazývat) vede napájecí USB kabel, který zapojíte do počítače a kabel s jack konektorem do zvukové karty. Já jej vedl do KVM přepínače, abych mohl repro (spolus klávesnicí, myší a jedním monitorem) využívat i v případě připojení druhého počítače.

A jak to hraje?

Krátce řečeno, zvuk je kvalitní úměrně plastové konstrukci, ale pro okolí počítačového stolu více než postačuje. Hluboké basy ani prokreslené výšky byste hledali marně, ovšem pro normální neaudiofily hrají reproduktory Z120 pěkně a nezabírají ani příliš místa. Ovládání zprostředkovává jediný otočný ovladač, kterým se reproduktory nejen zapnou, ale i mění hlasitost.

USB port má maximum 2,5 W a USB 3.0 dokonce 3,5 W, takže se nějaké velké zátěže základní desky nemusíte obávat. Proklamovaný výkon 1,5 W RMS (2× 0,75 W) příliš nesedí s udávanou spotřebou 1,2 W, takže ve specifikacích bude možná chyba.

Cena 359 Kč za malé jednopásmové reproduktory je spíše vyšší, ale odpovídá kvalitě. Se Z120 jsem až na délku kabelu mezi satelity plně spokojen. Pokud máte doma podobnou konfiguraci počítačové techniky, mohly by se hodit i vám.

Hodnocení
malé rozměry kratší kabel
USB napájení
90 %