Hlavní navigace

Machine Learning Prague se spojuje s AI Awards

5. 3. 2020

Sdílet

Zdroj: Redakce
Mediálním partnerem konference je Cnews.cz.
Praha, 26. 2. 2020 | Na letošní konferenci o strojovém učení

Machine Learning Prague 2020 proběhne vyhlášení AI Awards, ocenění úspěšných odborníků a firem, kteří určují směr celosvětového trendu vývoje technologií umělé inteligence.

Cílem soutěže AI Awards, kterou pořádá vydavatelství Economia spolu s firmami Accenture, Avast a Microsoft, je veřejně zvýšit povědomí a vyzdvihnout inovátorské firmy i jednotlivce zaměřující se na oblast umělé inteligence. Druhý ročník soutěže opět vybere vítěze z několika kategorií jako například Osobnost roku AI, Speciální cena za zviditelnění ČR ve světě AI, AI startup roku či AI událost roku.

V loňském ročníku získala ocenění v kategorii Nápad roku aplikace Plant.id, která s pomocí strojového učení dokáže identifikovat květiny. AI firmou roku byla vyhlášena brněnská Phonexia založená studenty z VUT a vyvíjející technologii strojového rozpoznávání řeči. Osobností roku se stal Marek Rosa z výzkumné společnosti GoodAI, která vyvíjí tzv. obecnou umělou inteligenci. V kategorii Student/ka roku pak byla oceněna Michaela Mrázková za svou aktivitu na odborných akcích jak v Česku tak i ve světě.

Machine Learning Prague bude již pátým rokem tím největším svátkem AI v Česku. V loňském roce jsme sami získali ocenění od AI Awards v kategorii AI událost roku. Jsme proto rádi, že letos došlo k propojení konference a soutěže a že sobotní blok přednášek bude uzavřen právě slavnostní ceremonií s oceněním vítězů,“ říká ke spojení spoluorganizátorka konference Šárka Štrossová.

Machine Learning Prague je největší evropskou událostí o praktickém využití umělé inteligence a strojového učení a přitahuje do Prahy kapacity z celého světa. Tisícovka návštěvníků se může těšit na workshopy a přednášky osobností působících ve firmách a institucích jako jsou Google, Microsoft, NASA nebo dokonce izraelská armáda. Workshopy a konference se uskuteční v pražském CEVRO Institutu a Rudolfinu od 20. do 22. března 2020.

MM_AI

Kontakt pro média:

Tomáš Slavíček
tomas@fenekpr.cz
776 157 469
agentura Fenek^^

Byl pro vás článek přínosný?