Hlavní navigace

Mapy.cz dostaly hlasovou navigaci. Zatím ji mají betatesteři, veřejně bude v srpnu

21. 7. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Slibovaná hlasová navigace je tady. Seznam nehodlá přímo konkurovat Googlu, Tomtomu, Sygicu nebo Navigonu. Vlastní aplikaci označuje jako turistickou navigaci. Na rozdíl od konkurence se totiž nezaměřuje jen na auto (i když si s ním poradí), ale cílí také na pěší a cyklisty.

V betaverzi aplikace Mapy.cz je již hlasová navigace
V betaverzi aplikace Mapy.cz je již hlasová navigace

Navigace je zatím dostupná jen pro stávající betatestery, Seznam ale uvolnil 3500 pozvánek pro další nadšence. Pokud chcete testovat a pomáhat Mapy.cz vylepšovat, zkuste si o betatest zažádat zde (pokud je ještě volno). Navigace je zatím dostupná jen pro Android.

 

Aplikace momentálně obsahuje jen jeden hlas. Ten je možné vypnout a řídit se pouze pomocí grafiky (mapky a bubliny s šipkou). Nebo naopak lze zhasnout displej a nechat si pouze hlásit, kdy a kam odbočit. Nevýhodou je, že ačkoliv jsou mapy i vyhledávání míst offline, samotný výpočet trasy nebo její změna zatím vyžaduje internetové připojení. Seznam už ale pracuje na řešení. Pokud vše půjde hladce, do ostré verze aplikace by se navigace mohla dostat v průběhu srpna.

Zejména v České republice, kde máme detailní datové pokrytí, obsahující polní cesty, horské stezky nebo nejskrytější výletní místa, jako jsou lesní studánky, ocení navigaci lidé, kteří se radši pohybují po svých. Hlasová navigace umí upozornit na turistický rozcestník, pěší navede po nejkratší či turistické trase a informuje je o barvě turistického značení stezek,“ popisuje funkce Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

Zdroj: Seznam