Hlavní navigace

Marvell představil řadič 88NV1140 pro SSD s NVMe 1.2 a Host Memory Buffer [CES]

13. 1. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

V hukotu novinek veletrhu CES poněkud zalehla velmi zajímavá informace od společnosti Marvell, která představila nový paměťový řadič, který kromě NVMe 1.2 podporuje také technologii Host Memory Buffer. Řadič s označením 88NV1140 je prvním řadičem podporujícím SSD disky bez vlastní vyrovnávací paměti DRAM.

 Marvell
Ředitelství Marvell, Santa Clara. Zdroj: Wikipedia

Klíčovou novinkou je právě technologie Host Memory Buffer (HMB), která umožňuje zjednodušení návrhu SSD a zároveň snížení jejich spotřeby. Marvell spolupracuje s řadou předních výrobců na tom, aby se, co nejdříve dostaly tyto disky do oběhu. Za vznik technologie HMB vděčíme především organizaci NVM Express, která vydala novou specifikaci NVMe 1.2, která právě zahrnuje podporu této zajímavé funkce. Hlavní výhodou sdílené systémové paměti je odbourání limitů současných systémů bez vlastní DRAM.

Řadič Marvell 88NV1140 je vybaven dvoujádrovým procesorem ARM Cortex R5 a kromě výše zmíněných technologií podporuje také korekci chyb NANDEdge LDPC, která podporuje i 15nm TLC (3D NAND) čipy a zvyšuje životnost SSD.

Zdroj: Marvell