Hlavní navigace

Stihnete metro? Česká aplikace Metroji vám to řekne

19. 11. 2019

Sdílet

Existuje asi tucet aplikací, které vám poradí s jízdními řády. Metroji je oproti nim o dost jednodušší a přímočařejší. Funguje jen v Praze, jen v metru a místo časů odjezdu dané linky vám prozradí, jestli k metru stihnete dojít, doběhnout nebo jestli byste rovnou měli počkat na další spoj.

Aplikaci vytvořil Ondřej Korol a letos na jaře ji vydal v App Storu pro iPhony a Apple Watch. Od neděle je oficiálně dostupná i v Play Storu pro Android.

Metroji napovídá čas od turniketů. Najednou zobrazí tři nejbližší spoje a u nich jsou kromě odpočtů času i čtyři ikonky, které pomocí grafiky naznačí, jestli je třeba na eskalátorech přidat krok, nebo stačí stát.

TIP: Metro bez strojvedoucího. Praha bude moci nasadit autopiloty

Časy odjezdů jsou bohužel fixní, dané jízdními řády DPP. K jejich aktualizaci ale dochází jednou týdně (díky tomu aplikace běží i offline). Ideální by bylo využívat informací o skutečných odjezdech v reálném čase, dopravní podnik taková data ale zatím nezveřejňuje. V budoucnu by se to mohlo změnit. Podnik chce jednak do vestibulů instalovat informační tabule a jednak od ledna 2020 zpřístupní skutečné příjezdy/odjezdy autobusů do veřejné databáze MPVnet. V budoucnu by tak mohl systém rozšířit i o další typy vozidel.

TIP: PID Lítačka dostane nové funkce. Propojí MHD, auta i sdílenou dopravu

via Ondřej Peroutka