Hlavní navigace

Herní akvizice roku. Microsoft kupuje tvůrce sérií The Elder Scrolls, Fallout nebo Doom

21. 9. 2020

Sdílet

Zdroj: Microsoft | Bethesda Game Studios | koláž: Petr Urban / Cnews

V posledních letech Microsoft odkoupil nemálo herních studií, aby zlepšil nabídkou exkluzívních her pro Xbox, sekundárně pak pro osobní počítače. S nákupy ještě neskončil a dnes oznámil akvizici, na niž se zřejmě jen tak nezapomene. Microsoft totiž kupuje ZeniMax Media. To vám možná mnoho neřekne. Pod ni ale spadají studia, která znát budete určitě. ZeniMax Media specificky vlastní (seřazeno abecedně):

V posledních letech Microsoft koupil významná studia jako Obsidian Entertainment, Double Fine Productions nebo Ninja Theory. V roce 2014 se do herní historie zapsal akvizicí Mojang Studios, jež pracuje na světovém fenoménu jménem Minecraft.

  • Arkane Studios (herní série Dishonored nebo Prey),
  • Bethesda Game Studios (herní série The Elder Scrolls a od roku 2008 Fallout),
  • id Software (herní série Doom, Quake nebo Rage),
  • MachineGames (herní série Wolfenstein od roku 2014),
  • Tango Gameworks (herní série The Evil Within),
  • ZeniMax Online Studios (The Elder Scrolls Online a Fallout 76).

Součástí firmy je také dceřinka Bethesda Softworks, jež slouží jako vydavatel. Právě pod touto značkou jsou tituly od uvedených studií, případně i jiné vydávány. Zenimax dále vlastní menší studio Alpha Dog Games zaměřené na mobilní hry a Roundhouse Studios. V něm pro změnu pracují lidé z bývalého Human Head Studios a zatím žádnou hru nedodělalo.

Za jednoho z největších soukromých herních vydavatelů Microsoft zaplatí 7,5 miliardy dolarů v hotovosti. Po srovnání, za Skype před devíti roky Redmondští dali 8,5 miliardy dolarů. Během léta Phil Sencer, šéf Xboxu, naznačil, že Microsoft s nákupy nekončí. To potvrdil ve finanční zprávě za uplynulý fiskální rok. Transakce by měla být dokončena ve druhé půlce fiskálního roku 2021.

KL hlasovani

Zdroj: tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?