Hlavní navigace

Microsoft chystá největší obchod své historie. Za 26 miliard USD kupuje LinkedIn

13. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Velkým akvizicím se Redmondští nebrání. Za Skype dali 8,5 miliardy dolarů, mobilní divize Nokie je stála 7,2 miliardy, reklamní společnost aQuantive pak 6,3 miliardy. Teď však chystají obchod ještě větší než jeho tři historicky nejdražší.

Firma dnes oznámila, že kupuje LinkedIn za 26,2 miliardy dolarů. Zaplatí v hotovosti 196 dolarů za akcii, skoro poloviční příplatek oproti současné ceně na burze. Obchod by měl být po schválení regulačními úřady schválen do konce roku.

Jeff Weiner, Satya Nadella a Reid Hoffman
Jeff Weiner, Satya Nadella a Reid Hoffman

LinkedIn je největší profesní síť na světě. Má 433 milionů členů, každý měsíc přes 100 milionů aktivních uživatelů, kteří si během čtvrtletí zhlédli 45 miliard stránek. Aktuálně je na LinkedInu přes 7 milionů nabídek práce.

 

Microsoft bude chtít těsněji propojit LinkedIn se svými produkty jako Office 365, Dynamics nebo Skype. Službu ale žádné velké změny nečekají. LinkedIn bude nadále vystupovat jako autonomní společnost a nezmění se ani nejvyšší vedení. Jeff Weiner zůstane výkonným ředitelem, bude se však zodpovídat Nadellovi z Microsoftu. Spoluzakladatel a předseda představenstva Reid Hoffman v LinkedInu rovněž zůstává.

O možném převzetí se spekulovalo už před lety. Microsoft vyvíjí produkty a služby pro firmy. LinkedIn zase spojuje firmy i jejich zaměstnance. Jeden má nástroje, druhý lidi. Společně chtějí pomoci lidem i organizacím naplnit jejich potenciál, jakkoliv vágně to zní.

Zdroj: Microsoft