Hlavní navigace

Microsoft dnes vydá aktualizace pro Windows 7 a novější. IE10 je asi blízko

26. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jsou to přesně dva týdny, co proběhlo poslední „záplatovací úterý“. Proto se můžete oprávněně divit, proč že firma na dnešek plánuje vydání dalších aktualizací, když navíc nejde o žádné záplaty, co by lepily slabá místa zabezpečení. Podle všeho ale dnešní přísun bude jiný. Tentokrát Microsoft vydá především tzv. platform update. Hovoříme tedy o souboru technických vylepšení pod kapotou. Tato vylepšení obvykle přichází, aby v prostředí operačního systému mohla bezproblémově pracovat nějaká novější technologie, která má již vyšší nároky.

Tip: Microsoft v úterý opraví skoro 60 zranitelností. V předstihu záplatuje Flash

Vzhledem k tomu, že pověsti o dnešku hovoří jako o dni, kdy vyjde Internet Explorer 10 pro Windows 7, si můžeme tuto aktualizaci spojit právě s novým prohlížečem. Klidně může jít o jakýsi předvoj, který vyšlape cestičku pro blížící se desátou řadu Internet Exploreru. Jestli se informace ukáže být pravdivá, se teprve uvidí.

 

Naše tvrzení podporuje fakt, že ukázkové sestavení aktualizace, dostupné jen v angličtině, v popisu sice zprvu neurčitě říká, že zvýší výkonnost a zlepší funkce Sedmiček, avšak o pár řádků níže vidíte, že současně mj. specificky obsahuje novější verze některých komponent technologie DirectX. A jak víme z dřívějška, „Windows 7 nakonec dostanou jen drobky z rozhraní DirectX 11.1“. Právě tyto drobky vyžaduje ke svému běhu Internet Explorer 10. Vylepšuje totiž hardwarovou akceleraci, proto ta nutnost nejnovějších technologií pod kapotou. Aktualizované rozhraní DirectX měl k sobě přibalen rovněž Internet Explorer 10 Release Preview.

KL hlasovani

Proto dává smysl, že na dnešní den plánovaná aktualizace skutečně naznačuje brzké vydání prohlížeče. Máte se tak na co těšit, pokud jste ovšem již nepřešli na Windows 8, kde se desátá řada prohlížeče nachází již od počátku – a tím pádem řádově měsíce. Aktualizací se nicméně nedočkají pouze majitelé Sedmiček, pár novinek se nahrne také do Windows 8, Windows RT a serverové varianty Windows. Budou se řešit všemožné problémy, týkající se spolehlivost. Nic konkrétního zatím nevíme, to nejdůležitější jsme si ale ostatně řekli.

Zdroj: Microsoft via Neowin

Byl pro vás článek přínosný?