Hlavní navigace

Microsoft má dalšího kandidáta na ředitele. Je jím Vestberg, ředitel Ericssonu

16. 1. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Máme tu další kolo soutěže Microsoft hledá ředitele. Podle Bloomberga se seznam kandidátů rozrostl o další jméno. Tentokrát představenstvo společnosti zvažuje, že by povolalo do zbraně osmačtyřicetiletého Hanse Vestberga. Tento Švéd v současnosti ale zaměstnání má, pracuje totiž na pozici ředitele v technologické firmě Ericsson. Do ní poprvé nastoupil v roce 1988. Odcházelo by se mu proto asi s těžkým srdcem. V tuto chvíli stále není nic rozhodnuto. Na seznamu kandidátů stále sedí také domácí Nadella nebo Elop.

Tip: Bill Gates nebude největším akcionářem Microsoftu. Na trůn usedne Ballmer

Hodně zajímavým kandidátem byl Alan Mulally, jenže ten v lednu oznámil, že nadále povede automobilku Ford. Zřejmě po tomto rozhodnutí Microsoft začal hledat další kandidáty. Podle neoficiálních zdrojů Redmondští projevili zájem o Patricka Gelsingera a Paula Maritze. Oba momentálně vedou společnost VMware. Steve Ballmer, dosluhující ředitel Microsoftu, oznámil plány o odstoupení v létě. Řekl, že odejde nejpozději do roka, až bude vybrán nástupce.

 

Vestberg by si případně se softwarovým gigantem nejspíš poradil slušně. Po dva roky pro Ericsson pracoval jako finanční ředitel, od roku 2010 pak firmu vede. John Thompson, člen představenstva Microsoftu, potvrdil, že rada svůj úkol dokončí v prvních fázích roku 2014. U koho myslíte, že se hledání zastaví?

Hans Vestberg

Zdroj: Bloomberg