Hlavní navigace

Microsoft nového ředitele vybere v příštím týdnu. Zřejmě to bude Nadella

31. 1. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Před zhruba týdny jsme přinesli zprávu, že nový ředitel Microsoftu byl možná již určen a jeho tvář bude veřejně odhalena už brzy. Mezitím se staly dvě věci. Za prvé Hans Vestberg odmítl odchod od Ericssonu, pakliže ho rada, zaměstnanci a také zákazníci podpoří. Tím se automaticky vyloučil z dalšího kola výběru vhodného kandidáta. O den později Bloomberg přispěchal se zprávou, že se Microsoft nakonec chystá zvolit do čela společnosti zvolit domácího Nadellu.

Vyřazovací kolo: Mulally prý již není nejžhavějším kandidátem na ředitele Microsoftu. Kdo je?

Ten se již delší dobu řadí k favoritům společně s Elopem nebo Batesem a ve firmě se nachází od roku 1992. Jeden člověk z představenstva společnosti dále uvažuje o tom, že by převzal místo předsedy, které momentálně zastává Bill Gates. Oním člověkem má být John Thompson. Navzdory tomu by Gates stále hrál určitou roli ve fingování korporace. Jedná se však o nepotvrzené informace a finále může jako vždycky pořádně překvapit.

 

Hledání ředitele trvá skoro půl roku a jak Bloomberg, tak Re/core se shodují, že Microsoft ředitele zvolí v příštím týdnu. Někteří lidé se nicméně stále domnívají, že Microsoft překvapí a vybere někoho zvenčí. Bohužel žádné jméno nepadlo. Jeden z vysoce postavených lidí ve firmě se ke hledání vyjádřil následovně: „Kromě čekání nic neděláme. Nikdo netuší, co bude nový ředitel požadovat, takže nikdo neví, co by měl dělat.“

Satya Nadella

Zdroj: Bloomberg 1 | 2
Re/code