Hlavní navigace

Microsoft otevírá holografickou platformu dalším výrobcům. HoloLens a HTC Vive se skamarádí

Sdílet

Zdroj: Redakce

Redmondští na Computexu oznámili, že svou platformu Windows Holographic zpřístupní i ostatním výrobcům, nebude tedy pevně svázaná jen s brýlemi HoloLens od samotného Microsoftu. Jeho partnery budou Intel, AMD, Qualcomm, HTC, Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI nebo Falcon Northwest. Ne všichni chystají zvláštní brýle, řada výrobců připraví jen čipy nebo jiný kompatibilní hardware.

Platforma Windows Holographic bude přístupná i jiným výrobcům
Platforma Windows Holographic bude přístupná i jiným výrobcům

Na příkladu už zavedených brýlí HTC Vive však Microsoft ukázal, že i ony mohou využívat jeho holografickou platformu. V praxi to znamená, že konkurenční brýle dokážou spustit univerzální aplikace pro Windows 10, nabídnout holografické ovládací prvky, využít nespočet rozhraní pro přesnou lokalizaci v prostoru nebo rozpoznávání pohybů či zvuků. Zapojením do sítě Xbox Live chce Microsoft uspokojit i hráče.

 

Rozšířená (mixed) realita v podání Microsoftu přinese virtuální objekty i postavy do prostoru vedle vás. Hry se přesunou do vašeho obýváku. Před nákupem nábytku si skříň a pohovku nejdříve prohlédnete v místnosti pomocí brýlí. Při telefonování může avatar volané osoby stát vedle vás. S virtuálními objekty přitom bude možné interagovat. Microsoft připravuje Windows Holographic s ohledem na zábavu i práci.

Bližší informace, jak bude holografická platforma fungovat na hardwaru třetích stran, se dozvíme na podzimní konference WinHEC.

" frameborder="0" height="360" width="640">

Zdroj: Microsoft