Hlavní navigace

Microsoft pirátům: aktualizujte svá Windows

2. 2. 2010

Sdílet

Zdroj: Redakce

Operační systém Windows je jako každý jiný software plný chyb, které mohou být (a často také jsou) zneužívány k různým útokům a krádežím dat. Proto jsou také v pravidelných intervalech k dispozici aktualizace Windows i dalších produktů společnosti Microsoft.

Maximálního efektu při zamezení šíření bezpečnostních problémů však může společnost dosáhnout jen záplatováním co nejvyššího počtu počítačů. Přitom až jednu třetinu všech kopií systému Windows tvoří dle odhadů Microsoftu kopie ilegální. A právě na těchto systémech jsou automatické aktualizace zpravidla zcela deaktivovány - uživatelé se totiž bojí stažení záplaty, která by mohla možnosti operačního systému omezit. Tím se však vystavují největšímu riziku.

A právě uživatelům ilegálních Windows nyní Microsoft radí pravidelně aktualizovat. Dle mluvčího Jilla Lovata společnost vždy poskytovala kritické aktualizace i pro nelegální Windows a piráti se tak nemusí těchto bezpečnostních balíčků obávat. Zabezpečení šíření nebezpečí je totiž podle Lovatových slov na žebříčku hodnot mnohem výše než honba za ilegálními uživateli Windows.

Zdroj: USA Today