Hlavní navigace

Microsoft považuje Blue za aktualizaci Windows 8. Bude proto zdarma?

14. 5. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

V příspěvku na blogu o Windows se Julie Larson-Green doslova zmínila o tom, že Blue redmondská firma považuje za pouhou aktualizaci Windows 8. Nemluví o něm jako o samostatně stojícím produktu, pouze potvrdila spekulace, o nichž jsme v uplynulých měsících slyšeli. Co v takovém případě nedává příliš smysl, je změnit označení produktu. Ve chvíli, kdy z Windows 8 učiníte Windows 8.1, budou uživatelé automaticky předpokládat, že budou muset zaplatit.

Tip: Ukázka Windows Blue bude dostupná na konci června skrze Windows Store

Service Packy byly zadarmo. Blue bude mnohem víc než jen obyčejný Servisní balíček, o tom žádná. Přesto s ním Microsoft nakládá jako s obyčejnou aktualizací. I proto bychom čekali, že bude nakonec opravdu k dispozici zadarmo. Za aktualizace obvykle neplatíme, což je také Microsoftu vlastní. Za malinko jiný případ považujme Office 365, kde za předplatné dostáváte vždy nejnovější verze produktů, tedy i včetně posledních vylepšení.

Julie Larson-Green: „It’s an update to Windows 8 and builds on our vision of modern computing.“

Firma dříve prozradila pouze to, že o cenách, distribuci a dalších aspektech bude hovořit v dohledné době. Do té doby můžeme jen spekulovat. Občas zaslechneme, že Blue skutečně dostanou všichni stávající uživatelé Osmiček zdarma. Nahrává tomu všeobecně špatné vnímání Windows 8. Uvolnění Blue by posloužilo jako poděkování všem, kteří neváhali zúčastnit se de facto pilotního provozu s dlaždicemi.

 

Nedávno jsme se dozvěděli poměrně překvapivou věc, a sice že ukázka Windows 8.1 bude distribuována skrze Windows Store. Osahat si ji budete moci na konci června.

Zdroj: Blogging Windows via WinBeta