Hlavní navigace

Microsoft předběhl Google. Bing pro Android je stejně chytrý jako Google Now on Tap

22. 8. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Microsoft chytil druhý dech. Windows 10 po letech trápení s rodinou Widnows 8 konečně zaznamenala úspěch. Mezi vývojáři začíná být technologický dinosaur také stále více oblíbený a kroky vstříc open source a otevřenosti mu jen pomáhají.

Po dlouholetém přehlížení konkurenčních platforem loni Microsoft otočil o 180° a představil mj. plnohodnotný kancelářský balík Office pro Android a iOS. Nedávno se dočkal taky vyhledávač Bing. Ten sice je v Česku prakticky nepoužitelný, ve Spojených státech ale jsou jeho kvality o poznání lepší a díky vstřícnosti a povedeným funkcím může jednoduše získat řady spokojených uživatelů.

Poslední aktualizace přinesla nečekanou novinku, která se bezesporu inspirovala u největšího rivala Googlu. Dala by se shrnout jako Now on Tap od Microsoftu, která navíc po vývojářích nepožaduje žádné zásahy do aplikací a Bing snapshots fungují skvěle s většinou těch současných. Po stránce statistik se Microsoft chlubí znalostí 21 miliard faktů a 5 miliardami známých vztahů mezi lidmi, místy a věcmi. Většinou ale jde o fakta spojená se Spojenými státy a v Česku je zatím nevyužijeme.

 

Microsoft tuto funkcionalitu opět otevírá i vývojářům. Díky tomu může Bing automaticky doplňovat informace k fotkám na sociálních sítích nebo třeba vyhledat životopis k umělci v hudebním přehrávači. API je ale zatím dostupné jen v ukázkové verzi a o zařazení do předběžného programu si musí vývojáři zažádat na oficiální mailové adrese. Své algoritmy Microsoft světu otevře během letošního podzimu.

Tato nová verze Bingu je v současnosti oficiální cestou dostupná pro Android a pochopitelně se počítá s rozšířením na vlastní platformy Microsoftu. Zatím neznámou je jablečné iOS a jak sám Microsoft deklaroval, zatím zjišťuje všechny možnosti, jak by mohl svůj plnohodnotný Bing na iPhony a iPady přinést. Ostatně jeho vyhledávačem byl už dříve v systému nahrazen konkurenční Google.

KL hlasovani

" frameborder="0" height="315" width="560">

Zdroj: The Next Web

Byl pro vás článek přínosný?