Hlavní navigace

Microsoft představil další garážový projekt, jeho nová klávesnice toho ale příliš neumí

24. 2. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Microsoft představil svůj další garážový projekt. Jeho nová klávesnice Hub Keyboard ale nepůsobí příliš revolučně a ocení ji snad jedině zapálení uživatelé služeb Microsoftu používající mobil s Androidem.

Klávesnice totiž podle všeho postrádá i automatickou opravu. Díky integraci s vaším Microsoft účtem vám ale nabídne jednoduché vkládání kontaktů a odkazů na dokumenty, které máte uložené ve svém OneDrivu.

 

Microsoft do klávesnice integroval také svůj překladač Bing. Ten podle tvrzení společnosti umí rozpoznat, v jakém jazyce je konverzace vedena, a podle toho nabídnout překlad do příslušné řeči. Bohužel ale neumí konverzaci přeložit celou, což by bylo mnohem užitečnější.

Jako doplňková funkce se jeví historie schránky, ve které můžete mít uloženo více než jednu zkopírovanou položku. Tuto funkci už však někteří výrobci přímo integrují do svých modelů.

Klávesnice je zatím dostupná jen pro Android a jen v zámoří. Zatím se neví, jestli se v budoucnu dostane i na iOS. Každopádně jednu klávesnici pro jablečné uživatele už Microsoft několik měsíců chystá, stále se však čeká na její finální verzi. Po odkupu SwiftKey to vypadá, že redmondská společnost vidí ve virtuálních klávesnicích svou nemalou budoucnost.

" frameborder="0" height="315" width="560">

Zdroj: Phandroid