Hlavní navigace

Microsoft vydal první oficiální ISO Windows 11, tady si jej můžete stáhnout

19. 8. 2021

Sdílet

Zdroj: Microsoft
Nový operační systém představený v červnu sice již nadšenci různými cestami zkouší, ale až teď nabídl Microsoft oficiální ISO nového Windows. A vy si jej můžete stáhnout a projít si poprvé čistou instalací nového systému.

Microsoft vydal soubor ISO v rámci programu Windows Insider Preview. Musíte být tedy k němu přihlášení, což je ale velmi jednoduché. Pokud nejste členy, stačí se svým účtem přihlásit zde.

Dále je potřeba se přepnout na globální verzi webu, na české mutaci odkaz chybí. Toho lze případně docílit v anonymním okně prohlížeče, které vás nebude tvrdošíjně přepínat na českou verzi webu. K výběru verze a jazyka (včetně češtiny) se pak proklikáte z tohoto odkazu.

Windows 11 Insider ISO Windows 11 Insider ISO (obrázek: Cnews.cz)

Build, který hledáte, má číslo 22000.132. Ten je stejný pro verzi Beta i Dev, Release Preview je zde zatím ve starší verzi. Poté je vám vygenerovaný odkaz na soubor ISO (velikost 5 GB), který má platnost 24 hodin.

Windows 11 Insider ISO download Windows 11 Insider ISO download

Takto získaný soubor je asi nejlepší použít pro vytvoření bootovatelného flashdisku USB. Windows 11 pak lze nainstalovat na nový počítač a projít si i úvodním procesem instalace, což je pro někoho zážitkem. Finální verzi má Microsoft vydat letos na podzim.

Tip: Jaké jsou hardwarové požadavky Windows 11?

zdroj: Bleeping Computer