Hlavní navigace

Microsoft se na blogu chlubil čísly, pro Windows Phone existuje 130 000 apikací

26. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Včera se na blogu pro vývojáře platformy Windows Phone rozepsal Todd Brox z Microsoftu. Především se pochlubil s tím, jak se novému systému za uplynulý rok dařilo a co znamená mobilní platforma pro Microsoft.

Hlavním číslem je počet aplikací, které je nyní možné na Windows Phone Store stáhnout. Těch je v současné době již přes 130 000. Ve srovnání s App Store pro iOS, kde bylo v listopadu milion aplikací, je to stále jen zlomek, za poslední rok to však znamená razantní nárůst a především velkou injekci pro vývojáře, kteří se rozhodují, zda vytvářet aplikace pro WP 8. I z těchto čísel vyplývá, že to začíná dávat smysl.

Celkový růst Windows Phone od jeho vzniku

Brix také zmínil výzkum, který provedla společnost ChangeWave. Podle něj je 53 % uživatelů se svým telefonem běžícím na Windows Phone velmi spokojených. U Androidu to prý bylo 48 %. Na iOS trochu zapomněl, ten dosáhl výsledku 71 % velmi spokojených uživatelů.

Za rok 2012 se o 75 % zvýšil počet stáhnutých aplikací, a především pak o 91 % počet koupených aplikací. Na Windows Phone Store prý byla provedena miliarda platebních transakcí a průměrný uživatel telefonu s WP si stáhne 55 aplikací.

Zdroj: Windows Phone Developer Blog, Business Insider