Hlavní navigace

Microsoft si plácl s Xiaomi. Na jeho telefonech bude předinstalován Skype a Office

Sdílet

Zdroj: Redakce

Redmondská společnost podepsala dohodu s Xiaomi, podle níž se čínský výrobce zavázal předinstalovat balík aplikací na své telefony a tablety s Androidem. Už od srpna 2016 najdeme Word, Excel, PowerPoint, Outlook a Skype na zařízeních Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 a Redmi 3.

Xiaomi Mi 5
Xiaomi Mi 5

Finanční pozadí smlouvy zveřejněno nebylo. Součástí dohody je nicméně také křížové licencování patentů, kde Xiaomi rozhodně tahá za kratší konec provazu. Předinstalací softwaru od Microsoftu by se přínosy partnerství měly vyrovnat.

Firma využívá potenciálu Androidu, jak to jen jde. S desítkami výrobců už má patentovou dohodu a přes 70 výrobců na své produkty předinstalovává její software. Android je pro Microsoft důležitější/výnosnější platforma než mobilní Windows.

 

Microsoft mimochodem také připomněl, že s Xiaomi už spolupracuje. Čínský výrobce loni uvedl tablet Mi Pad s Windows 10. Cloudové služby Xiaomi pak běží na Microsoft Azure. Jestli se spotřebitelé dočkají i dalších nových produktů s Windows, to zatím ani jedna ze stran nepotvrdila.

Zdroj: Microsoft