Hlavní navigace

Microsoft také utratil miliardu. Kupuje 800 patentů od AOLu

11. 4. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Společnost Microsoft si může mnout ruce. Americká internetová firma AOL mu prodá za 1,06 miliardy dolarů (přibližně 20 miliard korun) přes 800 svých patentů včetně licencí k dalším 300 patentům. Microsoft ale odmítá sdělit, o jaké patenty se přesně jedná.

Analytik Clayton Moran uvádí, že spadají pod internetové technologie, jmenovitě pod reklamu, vyhledávání a mapování. Softwarový gigant bude moci lépe konkurovat svému velkému soupeři, firmě Google, která je úspěšnější ve všech zmíněných oblastech.

 

Sjednaná částka představuje přes polovinu tržní hodnoty AOLu. „Celým tímto prodejem a licenční smlouvou se našim akcionářům otevírá skutečná dolarová hodnota. Společnost AOL díky tomu získává možnost pokračovat v jasném naplňování strategie vytvářet dlouhodobé hodnoty pro akcionáře,“ řekl výkonný ředitel AOLu Tim Armstrong.

V posledních letech se patenty staly horkým zbožím v odvětví high-tech. Hodí se jak k útoku pro žalování konkurentů, tak k obraně pro odvracení soudů hrozbou protižaloby, což se stává poměrně často. Například sociální síť Facebook odkoupila 750 patentů od IBM, které jí mají pomoci v soudním sporu s americkým serverem Yahoo.

Zdroj: Businessweek

Byl pro vás článek přínosný?