Hlavní navigace

Mobil před pádem na zem ochrání airbag (video)

Sdílet

Zdroj: Redakce

Špičkové smartphony se skleněnými zády i displejem jsou všechno možné, jen ne odolné. Nerozhází je pár kapek vody ani prašné prostředí, ale pád ze stolu jim bez ochranného obalu může ošklivě ublížit. Obal ale nemusí být jen pasivní prvek, německý student Philip Frenzel z Vysoké školy v Aalenu vytvořil aktivní ochranu, kterou přezdívá airbag pro mobily.

Zapomeňte na polštáře a jednorázové použití. Mobilní airbag má tvar klasického (avšak tlustšího) pouzdra, u kterého se ze čtyř rohů vystřelují nožičky, které se při detekci volného pád rozevřou tak, aby mobil nikdy nespadl žádnou stranou ani rámečkem na plochou zem. Nožičky náraz ztlumí. Po pádu lze nožičky opět zasunout, aby byly připraveny na další náraz.

Frenzel už za svůj nápad získal cenu od neziskovky German Mechatronics Society a čeká na schválení patentové přihlášky. Brzy by se svým airbagem měl odstartovat kampaň na Kickstarteru. V ní se snad dočkáme dalších informací.

Zatím není jasné, jak je pouzdro napájeno, jak moc je odolné, jakou nabídne kompatibilitu s telefony, a hlavně jak citlivý je onen detekční mechanismus. Tedy jestli se nožičky vystřelí i tehdy, když mobil jemně hodíte na gauč nebo postel či si s ním budete pohazovat v ruce.

článek obsahuje jeden či více placených odkazů