Hlavní navigace

Mobilní Mapy.cz dostanou další novinku. Turisté se mohou těšit na záznam trasy

Sdílet

Zdroj: Redakce

Ve veřejném betatestu už Mapy.cz lákají na hlasovou navigaci. Interní verze testovaná zatím jen zaměstnanci Seznamu odhaluje další zajímavou funkci – záznam trasy. Seznam už publikoval obrázek „trackeru“ při zkoušce kolem Seneckého rybníku u Plzně.

Seznam už interně testuje funkci pro záznam trasy
Seznam už interně testuje funkci pro záznam trasy

Více informací zatím nemáme, takže můžeme jen odhadovat, co všechno s sebou záznam trasy přinese. Musíme mít na paměti, že Seznam se specializuje primárně na turistiku. Proto je jeho hlasová navigace přizpůsobena výletům, nikoliv běžnému provozu. Nemá funkce na to konkurovat velkým navigacím od TomTomu, Sygicu, Googlu a spol.

Podobné to nejspíš bude s trackerem. Platformy jako Runkeeper, Runtastic, Endomondo, Garmin Connect nebo Strava se na sportovní využití specializují. Proto obsahují hromadu nadstandardních funkcí, umí se spojit se sportovními měřiči a snímači. Mapy.cz pravděpodobně dostanou jen jednoduchý záznam trasy s vypočteným časem, rychlostí a stoupáním.

 

Pokud aplikace nabídne synchronizaci s jinými platformami či alespoň export dat do obvyklých formátů GPX a TCX, bude to jen příjemný bonus. Tracker ale může být výhodný i pro samotný Seznam. Dostane mezi lidi jednoduchý nástroj, kterým budou moci zpřesňovat nebo zakreslovat nové chodníky a cestičky. Nezapomeňte totiž, že aplikace už dokáže přes lesní a polní cesty vyhledávat trasy.

Zdroj: Seznam/FB