Hlavní navigace

MSI chystá sérii herních desek s rychlejším portem pro myš a síťovkou Killer

19. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Asus má řadu Republic of Gamers, Gigabyte řadu G1-Killer se „zabijáckými“ modely Sniper, Assassin a Guerilla, Asrock má řadu Fatal1ty pojmenovanou po progamingové celebritě. MSI zatím v nabídce nic srovnatelného nemá, na březnovém veletrhu CeBIT ale údajně vydá vlastní řadu základních desek zaměřenou na hráče. Bude označena nepříliš kreativně jako série G, hráčům ale nabídne minimálně dvě zajímavé funkce, které na obyčejných deskách nenajdete.

První se jmenuje „Gaming Device Port“ a jedná se podle všeho o konektor PS/2 a dvojici USB, u kterých lze bezpečně nastavit frekvenci snímání (polling rate) ze standardních 125 Hz až na 1000 Hz, což odpovídá odezvě jedné milisekundy namísto osmi. Kromě toho mají konektory zvýšení obsah zlata, což podle MSI není jen pro parádu, ale pro zamezení oxidace a zvýšení životnosti při častém připojování a odpojování. To ocení hráči, kteří svého plechového miláčka často tahají na LAN párty.

Druhým zlepšovákem je ethernetový řadič Qualcomm Atheros Killer, který slibuje oproti standardním řešením zkrácenou odezvu díky softwarové utilitě, díky níž je možno přiřadit prioritu paketům multiplayerových her. Čipy Killer E2100 osazoval na své desky řady G1 už v roce 2011 Gigabyte, na nových deskách od MSI nalezneme novější verzi E2205. Tisková zpráva, kterou nám MSI zaslala, nejmenuje konkrétní výhody, které novější čip má, pouze rozdíl v podpoře ze strany ovladačů: pro Killer řady E2200 existují i drivery pro Linux, zatímco pro E2100 nikoliv.

 

Zdroj: MSI