Hlavní navigace

MSI uvádí Big Bang XPower II, vlajkovou loď pro LGA 2011

5. 1. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Není tajemstvím, že platformou LGA 2011 a procesory Sandy Bridge-E (Core iX-39xx) Intel cílí na ty nejnáročnější a nejmajetnější zákazníky. Ti, kteří chtějí to nejlepší, se nespokojí s obyčejnou základní deskou, řekli si v MSI. A tak přišla na svět deska Big Bang XPower II s čipsetem X79. První fotografie jsme viděli už v listopadu, nyní byla deska oficiálně vydána.

Až 128 GB operační paměti, sedm slotů PCI Express pro grafické karty, napájecí kaskáda o 24 fázích, kvalitní součástky Military class III – to je jenom stručný výčet těch nejzajímavějších specifikací.

Deska je vyvedena kompletně v černé barvě. Z tohoto pohledu si můžete všimnout, které PCIe sloty mají plných 16 linek (první a pátý), ostatní mají přivedených pouze osm. Liché sloty podporují PCIe 3.0, sudé jsou připojeny přes můstek PLX8608 a umí jen verzi 2.0.

Za pozornost dále stojí celkem deset SATA portů (specifikace uvádějí, že čipset poskytuje dva porty s rychlostí 6 Gb/s a čtyři se 3 Gb/s, v obou případech s podporou RAIDu, plus dva porty SATA 6 Gb/s z řadiče ASMedia, další dva porty ve výčtu chybí) a konektory pro přídavné napájení. Na desce najdete dva osmipinové konektory ATX a jeden šestipinový PCI Express. Proč to, ptáte se? Jednak kvůli přetaktování procesoru, jednak pro živení čtyř grafických karet ve SLI nebo CrossFire.

A protože odhalovat závadu na jedné z karet může být práce na dlouho, nabízí deska ještě přepínač „CeaseFire“, který umožňuje individuálně vypínat jednotlivé karty (asi za předpokladu, že jsou osazeny v těch správných slotech). Overclockery potěší také ne jeden, ale rovnou dva záložní BIOSy a tlačítko Clear CMOS na zadním panelu.

Big Bang XPower II má ale i přednosti, které využijete při běžném provozu. Například integrovaný zvukový procesor Creative X-Fi, nebo dva porty gigabitového Ethernetu.

MMF23

Zbraně jsou poslední dobou mezi výrobci základních desek populárním námětem na design chladičů, v tomto ohledu nepřichází Big Bang XPower II s ničím originálním.

Zdroj: tisková zpráva, fejsbůk MSI

Byl pro vás článek přínosný?