Hlavní navigace

Nákupy na poslední chvíli? Darujte nejen zábavní služby

21. 12. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce
Jedny z posledních dárků, co na poslední chvíli seženete, jsou poukazy, které zaplatíte online a vytisknete si je. Jde o předplatná různých zábavních a jiných služeb, ale také o prosté poukazy do e-shopů, vzdělávacích kurzů aj. Čím byste mohli své blízké potěšit?

Chcete ještě na poslední chvíli někomu sehnat dárek? Vydejte se cestou nehmotných dárků, které se promění v určitý typ zážitku. Mnoho služeb dnes přímo umožňuje koupit elektronický poukaz, takže dárek zařídíte za pár minut. Níže představené produkty a služby berte jako příklady pro inspiraci, určitě jich existuje mnohem víc.

Hraní na Xboxu: Xbox Game Pass

Oficiální web: www.xbox.com

Dostupnost služeb na bázi předplatného roste. Na hudbu jsme si zvykli, na video rovněž. Teď na naše peněženky útočí i herní služby, které mohou být pro řadu lidí zajímavé. Za paušální poplatek dnes díky Xbox Game Passu získáváte přístup ke katalogu více než stovky her, které můžete hrát neomezeně na Xboxu One – některé i ve Windows. Některé z titulů pochází z éry Xboxu 360, Microsoft tedy využívá nostalgii. Obsah katalogu se mění, dostávají se do něj i nejnovější tituly.

Pozor, tento produkt lze koupit i fyzicky, kdy získáte kód vytištěný na kartičce. Zvlášť pokud spěcháte, má smysl sáhnout raději po elektronické verzi, se kterou je doručení kódu otázka pár okamžiků. Elektronickou verzi Xbox Game Pass na 12 měsíců zakoupíte např. na CZC.cz (1 549 Kč) nebo na Alze (1 499 Kč).

Hraní na PlayStationu: PlayStation Plus

Oficiální web: www.playstation.com

Jako protiváhu Xbox Game Passu musíme zmínit podobnou službu pro konzole od Sony. I na nich si totiž zahrajete nějaké hry za předplatné. Pro sváteční hráče a hráčky podobné služby nutně smysl nemají, případně jen na omezenou dobu. S PlayStation Plus do své knihovny na PlayStationu 4 každý měsíc získáte dvě hry. Tituly vám zůstanou, dokud si službu budete předplácet. PlayStation Plus dále zpřístupňuje multiplayer, slevy na hry a další výhody.

Pozor, také tento produkt lze koupit fyzicky, kdy získáte kód vytištěný na kartičce. Zvlášť pokud spěcháte, má smysl sáhnout raději po elektronické verzi, se kterou je doručení kódu otázka pár okamžiků. Elektronickou verzi PlayStation Plus na 12 měsíců zakoupíte např. na Alze (1 499 Kč) nebo na CZC.cz (1 499 Kč).

Hraní na počítači: Origin Access Premier

Oficiální web: www.origin.com

Nelze nezmínit aspoň jednu herní předplatitelskou službu pro osobní počítače. Provozuje ji jeden z největších herních vydavatelů, přičemž Electronic Arts letos představilo nový tarif. Origin Access Premier oproti výrazně levnějšímu tarifu Basic nabízí více her a jedná se o nejnovější záležitosti jako Battlefield 5 nebo Darksiders 3 (navíc včetně bonusů jako DLC). Získáte rovněž neomezený předčasný přístup k novým titulům, které se teprve dostanou do prodeje. Samostatné hry v obchodě vás pak s předplatným vyjdou o 10 % laciněji.

V tomto případě si dejte pozor na to, že EA zatím oficiálně nepodporuje možnost darování předplatného. Dotyčnému příslušnou částku pošlete např. přes PayPal. Alternativně se podívejte po jednotlivých herních titulech, které v rámci Originu darovat lze. Hry lze věnovat také v dalších digitálních obchodech jako Steam, který ale nabízí rovněž poukazy se specifickou finanční částkou. Předplatné služby Origin Access Premier stojí 99,99 eura na rok. Levnější tarif Basic vás případně vyjde na 24,99 eura na rok.

Poslech hudby: Deezer

Oficiální web: www.deezer.com

Hudba urazí málokoho. Pokud máte blízkého, který hudbu poslouchá pravidelně, uděláte mu radost ročním předplatným Deezeru. Dotyčnému poskytne přímý přístup ke 53 milionům skladeb s tím, že bude moct hudbu poslouchat i bez připojení a ve vyšší kvalitě a bez reklam oproti základnímu bezplatnému tarifu. Deezer klienty pokrývá nejpoužívaněji platformy a bývá opomíjen oproti většími Spotify – oproti němu přitom navíc pojme i vaše empétrojky.

Celoroční předplatné vás vyjde na 1980 Kč, přičemž dárkový poukaz vygenerujete až po přihlášení.

Sledování filmů a seriálů: Voyo

Oficiální web: voyo.nova.cz

Kromě her nebo hudby můžete darovat také přístup k videotéce. České Voyo patří televizi Nova. Zásobou českých filmů a seriálů se v Česku zkrátka zavděčíte, dále služba nabízí exkluzívní obsah zmíněné televize. Jedná se o různé seriály, ale také reality show nebo zpravodajské relace. Mnohé pak potěší sportovní přenosy. Na 12 měsíců vás Voyo vyjde na 1849 Kč.

Videoték na českém trhu najdete více, služby jako Netflix nebo HBO Go však možnost zakoupení kupónů nenabízí. Pokud máte o tyto služby zájem, budete to případně muset vyřešit jinak.

Produktivita a nástroje: Microsoft Office 365 pro domácnosti

Oficiální web: www.microsoft.com

Nemusí být všechno pouze o zábavě. Následující balík služeb za předplatné je stálice, která si ale opět zaslouží pozornost tam, kde existuje hlad po nejen kancelářských nástrojích. V rámci Office 365 získáváte nástroje Office pro Windows, macOS či mobilní zařízení, ale také 1 TB místa v cloudu ve službě OneDrive, a to vždy pro jeden účet. Varianta pro domácnosti pojme až šest samostatných účtů, což je až 6 TB místa. (Loni bylo podporováno maximálně pět účtů.) Navíc každý dostane 60 minut měsíčně k provolání ve Skypu nebo mu budou odstraněny reklamy v e-mailu Outlook.com.

Pozor, i tento produkt lze koupit fyzicky, kdy získáte kód vytištěný na kartičce. Zvlášť pokud spěcháte, má smysl sáhnout raději po elektronické verzi, se kterou je doručení kódu otázka pár okamžiků. Elektronickou verzi Office 365 pro domácnosti na 12 měsíců zakoupíte např. na CZC.cz (2 590 Kč) nebo na Alze (1 490 Kč).

Vzdělávání: Rozečti.se

Oficiální web: www.rozectise.cz

Cnews.cz je technologicky zaměřený magazín. Počítač ovšem není pouze nástroj na práci nebo na zábavu. Můžete ho využít rovněž při vzdělávání a jedním z online kurzů, které navíc můžete darovat formou poukazu, patří služba Rozečti.se. Jedná se o kurz, v rámci kterého se naučíte číst rychleji. Čtení totiž není tak banální úloha, jak si možná myslíte. Pokud budete poctivě cvičit a držet se rad, můžete číst výrazněji rychleji než doposud.

Kurz vás vyjde na 1 590 Kč a je vhodný pro prakticky všechny věkové kategorie. Díky gamifikačním prvkům vás bude nenápadně motivovat k dalšímu postupu. Různé e-kurzy nabízí např. i Masarykova Univerzita. Kromě uvedených online kurzů, kterými projdete prostřednictvím počítače, ale existují vzdělávací akce, na které se musíte dostavit osobně. Mnohem obecněji a typicky prakticky zaměřené kurzy poskytuje např. platforma Naučmese.cz, kde si obdarovaný může sám zvolit kurz dle vlastního výběru. Platforma nabízí dárkové poukazy.

MM_AI

Poukazy do e-shopů a k jiným službám

Pokud o případném dárku nemáte vyloženě hmatatelnou představu, můžete vždycky využít dárkový poukaz, pokud ovšem e-shop takovou službu nabízí. Je to naštěstí běžné, takže si v první řadě vyjasněte, o jaký typ zboží bude mít obdarovaný zájem. Pokud chce nakupovat elektroniku, můžete zvolit mj. Alzu, která ovšem dnes poskytuje mnoho typů jiného zboží, nebo CZC.cz. E-knihy nakoupíte např. na eReadingu. Papírové knihy nabízí např. Kosmas nebo ABZ knihy.

Darovat můžete předplatné televize Skylink, ale také na kulturní akci v rámci služby Goout. Dnes poukazy běžně nabízí i malé podniky, takže si zkrátka vyberte cílovou službu nebo podnik a jděte se na web podívat, zda umožňuje koupit poukaz. Výše uvedené příklady berte jako možnou inspiraci, ani zdaleka nepokrývají všechny možnosti. (Navíc už přesahujeme hranice Cnews.)

Byl pro vás článek přínosný?