Hlavní navigace

Takto bude vypadat nástupce nejlepších bezdrátových sluchátek Sony WH-1000XM4

4. 5. 2020

Sdílet

Sony chystá nástupce nejlepších bezdrátových sluchátek WH-1000X, čtvrtá generace pod názvem WH-1000XM4 (Mark 4) unikla už na několika fotografiích a nyní přes portál Best Buy známe i pravděpodobnou cenu a rozdíly proti minulé generaci.

Circumaurální bezdrátová sluchátka WH-1000XM3 hrají fantasticky a proti druhé generaci přinesly mj. komfortnější nabíjení přes USB-C. Jejich cenovka 9990 Kč v různých akcích klesá až o třetinu, ale i doporučená cena rozhodně není přestřelená. Pokud Sony v něčem exceluje, je to bezdrátový zvuk. Kusé informace o WH-1000XM4 zmiňují 40mm měniče (žádná změna) a novější verzi Bluetooth 5.0. Sluchátka se zdají mírně větší s výraznějším polstrováním hlavového mostu. Mechanismus sklápění by měl být nový.

MediaTek pro vyšší výdrž

Tlačítko sloužící pro přepnutí „noise cancellingu“ a ambientu by mělo nově být nastavitelné i pro jiné funkce. Sluchátka půjde připojit ke dvěma zařízením současně. Další spekulace zmiňují použití čipu od MediaTeku, což by znamenalo absenci kodeků aptX a aptX HD.

KL hlasovani

Naopak by neměla chybět podpora kodeků SBC, AAC a samozřejmě LDAC, který vvinulo přímo Sony. Současně ale také vyšší výdrže na jedno nabití, které by mohlo navýšit původních 30 hodin o dalších deset. Zalistovaná cena ukazuje na 350 dolarů, v Česku tedy opět na 9990 Kč.

zdroj: thewalkmanblog

Byl pro vás článek přínosný?