Hlavní navigace

Návrat cihly. Ghana si oblíbila telefon pro 3 SIM s powerbankou

24. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Západoafrická Ghana ani zdaleka nepatří k bohatým zemím světa, přesto však mnoho obyvatel hlavního města Accra vlastní chytré mobilní telefony včetně těch nejnovějších modelů. Poslední dobou ale roste popularita telefonu, který na první pohled vypadá jako relikt z doby dávno minulé. Pořizují si jej přitom vesměs lidé, kteří už dávno vlastní daleko modernější, tenčí a lehčí přístroj.

   

Telefon, který se prodává pod značkami X-Tigi S18 nebo Galace SQ S18, totiž přesně vystihuje potřeby místních uživatelů. Hlavním tahákem je akumulátor s kapacitou 10 000 mAh, který zároveň slouží jako powerbanka pro dobíjení další drobné elektroniky – například ultratenkých smartphonů, jejichž krátká výdrž je při častých výpadcích dodávek elektřiny, mnohdy trvajících déle než 36 hodin, velkým problémem.

   

Na rozdíl od jednoúčelové powerbanky se ale S18 užije i v případě, kdy jsou dodávky elektřiny stabilní. Jak vysvětluje autor článku na Medium.com, mnoho Ghaňanů vlastní několik SIM karet, například proto, aby mohli využívat speciální akce a benefity od různých operátorů. Zatímco samotná SIM karta se může snadno ztratit, cihla se jen tak nezatoulá a na všechna telefonní čísla se lze kdykoliv dovolat.

 

MMF23

S18 v nouzi zastoupí i některé funkce chytrého telefonu. Najdete na něm předinstalované aplikace pro Facebook a WhatsApp, má i fotoaparát s rozlišením tří megapixelů a diodovým bleskem, který lze jinak použít i jako svítilnu. Přístroj, který nemá žádnou velkou reklamu a spoléhá se především na ústní předávání informací, se prodává za 105 ghanských cedi, v přepočtu necelých 700 Kč.

Zdroj: Medium

Byl pro vás článek přínosný?