Hlavní navigace

Nejlevnější použitelné Androidy Samsungu: Galaxy Fame a Young

6. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Samsung se rozhodl pro inovace na poli nejlevnějších použitelných Androidů. Zatímco do této chvíle tuto kategorii ovládala řada Galaxy Ace, nyní by to měly být dva modely Galaxy Fame a Young.

Ani jeden ze smartphonů není přerostlým pádlem. Jejich úhlopříčka je 3,27“ v případě Galaxy Young a 3,5“ u Galaxy Fame. Lišit se budou kapacitou operační paměti, kde u většího modelu bude použita menší 512MB RAM a Galaxy Young bude mít k dispozici celých 768 MB operační paměti.

Oba telefony budou využívat jednojádrový procesor s taktem 1 Ghz, který pro běžné úkony bohatě stačí. Příjemným překvapením je operační systém Android, který zde v základu bude ve verzi 4.1 Jelly Bean s nástavbou TouchWiz, na níž jsme u Samsungu zvyklí.

Galaxy Fame
Galaxy Fame
Galaxy Young
Galaxy Young  

Zajímavostí jsou také odlišnosti telefonů na jednotlivých trzích. Zatímco někde budou oba modely prodávány pouze ve variantě pro jednu SIM kartu, především v Asii a zemích východní Evropy se Samsung rozhodl pro dual SIM. Lišit se dále budou v jednotlivých regionech podporou NFC. Bohužel výrobce do oficiálního oznámení nepřipojil ani dostupnost obou modelů a zmínka nepadla o jejich cenách.

Parametry
Galaxy Fame Galaxy Young
displej 3,5" HVGA TFT 3,27" HVGA TFT
procesor 1 GHz 1 GHz
RAM 512 MB 768 MB
OS Android 4.1 Android 4.1
fotoaparát 5 Mpx (AF, LED) 3 Mpx
bezdrátová konektivita Bluetooth 4.0, Wi-Fi b/g/n, NFC (volitelné) Bluetooth 4.0, Wi-Fi b/g/n
interní paměť 4 GB (+64 GB microSD) 4 GB (+64 GB microSD)
akumulátor 1 300 mAh 1 300 mAh