Hlavní navigace

Nejlevnější použitelný tablet? Tenhle stojí jen 1600 Kč a má LTE i GPS

Sdílet

Zdroj: Redakce

V nabídce obchodu CZC.cz se objevil tablet Markeeta LTE 10 XL za 1590 Kč. O jeho dovoz a ocejchování se stará stejnojmenná česká firma vyvíjející pokladní systémy (s podporou EET). Pravděpodobně ale půjde o čínskou OEM produkci, která se na trhu objevuje i pod jinými jmény.

Tak či onak, za danou tablet nebude zcela nepoužitelný. Má 10palcový IPS displej s rozlišením 1280 × 800 px. Uvnitř najdeme čipset MediaTek MT8735 se čtyřmi 1GHz jádry Cortex-A53, 1 GB RAM a 8 GB flash paměti. Běžně bychom již žádné zařízení s 1/8 GB RAM/ROM nedoporučovali, ale Markeeta dokáže lowendovou výbavu obhájit díky přítomnosti GPS modulu a LTE modemu (se všemi tuzemskými pásmy). Díky tomu najde uplatnění jako levné surfadlo na chatu, nouzová navigace apod. Rozhodně to není tablet na hraní her nebo jiné náročné činnosti.

V těle je 5400mAh akumulátor, výrobce slibuje výdrž až 8 hodin. Papírové hodnoty se od těch skutečných u levných tabletů dost liší, takže čekejte spíš méně. Od reproduktorů, nebo foťáků (2 Mpx vzadu, 0,3 Mpx vepředu) raději nečekejte vůbec nic. Samozřejmostí je Bluetooth, Wi-Fi 802.11b/g/n, 3,5mm jack, čtečka microSD karet, konektor microUSB s funkcí OTG ani zvláštní kolíkový konektor pro nabíjení. Na tabletu je předinstalován Android 6.0.

MM_AI

PS: V ceně je i SIM karta T-Mobile Twist Online s 500MB balíčkem a 300Kč kreditem (pak se platí 0,40 Kč za 1 MB). Po vyčerpání kreditu ji můžete zahodit.

 

Byl pro vás článek přínosný?