Hlavní navigace

Nelíbí! Facebook nakonec opravdu pracuje na negativním tlačítku, potvrdil sám Zuckerberg

16. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Zakladatel a šéf Facebooku včera uspořádal konferenci, na které odpovídal dotazům od veřejnosti. Akce byla streamovaná online, její záznam si můžete prohlédnout zde. Nejzajímavější je část z času 1:45 až 4:00, kde „Zuck“ mluvil o tlačítku Dislike.

Facebook pracuje na tlačítku Nelíbí

Facebook je už roky tlačen, aby na sociální síť přidal i negativní variantu tlačítka „To se mi líbí“. Firma se tomu bránila, protože nechtěla dělat variaci na Reddit nebo YouTube, kde palec dolů odpovídá hlasování, že se vám něco nelíbí.

 

Zuckerberg a spol. pracují na alternativním tlačítku pro vyjádření empatie. Mark přímo zmiňoval například uprchlickou krizi nebo oznámení úmrtí v rodině. „Ne každý okamžik je dobrý okamžik. Pokud sdílíte něco smutného, pak není vhodné to říkat, že se mi to líbí,“ řekl Zuckerberg na konferenci.

Kdy nové tlačítko přijde, zatím nevíme. Facebook by jej ale měl začít testovat už brzy. Je také pravděpodobné, že se nebude jmenovat „Dislike“ nebo „To se mi nelíbí“, protože ani to by se k smutným příspěvkům nehodilo.

MMF23

Ve skutečnosti to bude hodně komplikované. Tlačítko má vyjádřit něco jako „To je mi líto“, jenže ani takové se do všech kontextů nehodí. (Aby to nakonec nebyl smutný smajlík :-(.) U pozitivních nebo neutrálních zpráv by zase bylo zbytečné. To vše musí vývojáři vzít v úvahu.

Zdroj: Mark Zuckerberg

Byl pro vás článek přínosný?