Hlavní navigace

Nikdo nenabídne tolik obsahu, říká Netflix k chystané konkurenci

17. 10. 2019

Sdílet

Netflix zakončil třetí čtvrtletí 2019 rekordními výsledky. V uplynulých třech měsících utržil 5,2 miliardy dolarů, což je o 31 % více než před rokem. Provozní zisk ve výši 980 milionů dokonce vzrostl na dvojnásobek. Čistý zisk 665 milionů odpovídá dvoutřetinovému růstu.

Co do počtu předplatitelů Netflix posílil v USA i na mezinárodním trhu, avšak predikcí nedosáhl. Firma očekávala, že ve třetím kvartálu získá 7 milionů nových abonentů, nakonec jich bylo „jen“ 6,8 milionu. Sekla se v amerických číslech, kde dlouhodobě stagnuje. Aktuálně tam má 60,6 milionu předplatitelů, na kterých utržila 2,4 miliardy dolarů. Ve zbytku světa je 97,7 milionu předplatitelů, kteří vygenerovali tržby 2,8 miliardy. Z jednoho průměrného Američana do pokladny přistane více dolarů než z Evropana nebo Asiata. Celkově si už službu předplácí 158 milionů uživatelů a firma očekává, že do konce roku jich ještě 7,6 milionu přibyde.

TIP: Netflix je konečně v češtině. Jak ji zapnout?

Počítá přitom s upravenou metodikou (poslední dvě předpovědi nevyšly) i faktem, že mu brzy odstartuje velká konkurence. Netflix konkrétně zmiňuje Apple TV+ (startuje 1. listopadu 2019), Disney+ (12. listopad 2019), HBO Max (jaro 2020) a Peacock (duben 2020).

Tvrdí totéž co v minulosti. Trh se streamovaným videem je oproti lineární televizi pořád malý, je kam růst a je zde i místo pro konkurenci. Netflix je navíc sebevědomý, i když za sebou nemá žádné gigantické filmové studio (Disney, Warner, Universal) nebo nejbohatší firmu světa (Apple).

Přestože noví konkurenti chystají spoustu skvělých titulů, žádný z nich nemá tak kvalitní a rozmanitou původní tvorbu po celém světě jako my. Start nových služeb bude okázalý a krátkodobě nám může zbrzdit tempo, s čímž v predikcích počítáme. Z dlouhodobého hlediska však očekáváme, že budeme díky síle služby a tržebnímu potenciálu nadále pěkně růst,“ říká Netflix ve finanční zprávě.

Upozorňuje také chystané premiéry do konce roku. Diváci se dočkají nové série The Crown, dorazí dlouho připravovaná seriálová adaptace Zaklínače, gangsterka The Irishman, drama The Two Popes, akčňák 6 Underground nebo animák Klaus. Netflix v roce 2019 plánuje za licence k cizí tvorbě a produkci vlastního obsahu utratit 15 miliard dolarů a v příštím roce rozpočet ještě navýší.

MM_AI

Pomoci mu mj. mají lokální seriály. Aktuálně vyrobil již 100 sérií v 17 zemích a jen v příštím roce jich chce natočit 130. Dočkáme se i českého? To je otázka za milion. Netflix ale zmiňuje, že lokalizace služeb je důležitým krokem k růstu v regionech a připomíná, že nedávno spustil vietnamskou, maďarskou a také českou mutaci.

Zdroj: Netflix

Byl pro vás článek přínosný?