Hlavní navigace

Normandy s Androidem by u Nokie mohl nahradit modelovou řadu Asha

20. 1. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Už nějakou dobu spekulujeme nad tím, co by Nokia měla z uvedení smartphonu s Androidem. Jenže model s kódovým označením Normandy se podle dosavadních informací blíží a bude představen na MWC 2014. Víme, že půjde o jeden z nejlevnějších smartphonů. Bude podporovat dvě karty SIM a zřejmě bude cílit na rozvíjející se trhy jako Indie. Se zajímavou myšlenkou přišel Kevin C. Tofel z Gigaom.

Tip: Prostředí Normandy se Windows Phone podobá víc, než jsme mysleli

Podle něj se pravděpodobně nebavíme o plánu Nokie přeběhnout k Androidu a opustit Windows Phone. Normandy nejspíš nahradí současné modely Asha. Ty používají notně upravené prostředí S40, které známe mnoho let z hloupých telefonů. Právě Ashy platí za levné přístroje, které cílí na rozvíjejí se trhy. Divili jsme se, proč se upravené prostředí Androidu tolik podobá Windows Phone. Odpovědí by mohlo být, že se nejlevnější model pokouší zapadnout do řady s dlaždicovými smartphony.

 

Android platí za systém otevřený, takže jej smíte upravit dle libosti. Provázání se službami od Googlu nahradíte službami od Microsoftu. Třeba i přidáte Office. Obleček přepracujete, aby připomínal styl Metra. Oproti S40 by fork Androidu podstatně rozšířil možnosti takových telefonů. Radost by měli zejména vývojáři. Nokia by pouze ztratila přístup ke Google Play. Musela by zřejmě přispěchat s vlastní obchodem pro aplikace, podobně jako Amazon. Ačkoli to stále zní divoce, dává to nejlepší smysl z toho, co jsme zatím slyšeli a o čem jsme uvažovali.

Zdroj: Gigaom