Hlavní navigace

Nová verze Androidu Wear nemá jen nové funkce, ale také prodlouží výdrž

Sdílet

Zdroj: Redakce

Před týdnem Google oznámil, že Android Wear 1.4 založený na systému Marshmallow naučí chytré hodinky telefonovat a také ovládat pomocí nových gest. Motorola prozradila ještě více. V seznamu změn nadcházející aktualizace pro Moto 360 druhé generace zmiňuje další novinky. Některé budou exkluzivní pro Motorolu, ale jiné vypadají jako obecné vylepšení systému, které by se mohlo dostat i na ostatní hodinky.

Moto 360 2015 IFA

Aktualizace přinese novou jazykovou podporu, mj. například polštinu. Stejně jako u Androidu 6.0 pro mobily a tablety přibude nastavení oprávnění aplikací. Uživatel si bude moci zvolit, která aplikace má přístup k různým funkcím.

Dalším zlepšovákem bude režim Doze, opět převzatý z mobilů. Pokud hodinky nebudou v nabíječce, ale zároveň je nebudete používat, přepnou se do hlubšího spánku, čím klesne spotřeba energie. Takových případů zřejmě moc nebude. Systém podle akcelerometru pozná, jestli se s hodinkami pohybujete – pak měří data. Ta může analyzovat i při spánku. Ale pokud si hodinky sundáte například ve sprše nebo jiné činnosti, kdy nemáte po ruce nabíječku, pak se ušetří trochu energie.

 

Energii by měl šetřit i další úsporný režim. Ten ztlumí jas displeje nebo jej úplně vypne, pokud hodinky budou natočeny tak, že na ně stejně neuvidíte. Zde už ovšem není jasné, jestli je to funkce čistě od Motoroly, nebo za ní stojí Google.

Zdroj: Motorola via Android Police