Hlavní navigace

Nové Mapy.cz po třech měsících vystoupily z betaverze do ostrého provozu

24. 6. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Pokud nás sledujete pravidelně, určitě vám nemohlo ujít, že Seznam chystá nové Mapy.cz. V betaverzi jste si s nimi mohli hrát už od začátku dubna. Co přináší nového? Na první pohled je to jiný vzhled. Stránku ve výchozí stavu v jedné třetině okupuje informační panel sloužící k vyhledávání, navigaci, měření nebo pro tipy na výlety.

Seznam nasadil nové Mapy.cz
Seznam nasadil nové Mapy.cz

V pravém horním rohu mapy můžete změnit podklady. K dispozici je hned 12 různých map: základní, turistická, cykloturistická, dopravní, letní, zimní, fotografická, haptická, z 19. století a pak tři různé letecké (aktuální, z roku 2003 a 2006). Každou vrstvu si pak můžete překrýt leteckými snímky tak, že na mapě zůstanou původní značky (dopravní, cyklistické, vodácké apod.). Novinkou jsou 3D mapy a Panorama.

 

3D mapy už pokrývají Špindlerův mlýn, Litoměřice, Kutnou Horu, Hlubokou nad Vltavou, Český Krumlov, Telč, Kroměříž, část Brna a Prahy. Prostorové snímky jsou opravdu povedené a co je nejlepší, budou také široko dostupné, protože je Seznam skládá z mapy vyfocených z ptačí perspektivy. A ty jsou ve více než 200 městech a obcích.

Panorama (Street View) se už taky výrazně rozšířilo. Snímky z ulic vyfocené pomocí speciálních aut najdeme téměř ve většině Česka. Výjimkou je Plzeňský, Karlovarský kraj nebo Vysočina. Díry najdeme v Olomouckém kraji, v okolí Opavy a na severu a východě Čech.

Novinkou je taktéž vyhledávání spojů a plánování cest hromadnou dopravou. V Praze už funguje i MHD, ve zbytku republiku zatím jen vlaky. Do konce roku chce ale Seznam získat data o autobusové, trolejbusové i tramvajové dopravě v ostatních koutech republiky.

Více o Mapách.cz najdete v našich starších článcích.