Hlavní navigace

Nové Mapy.cz už naostro. Časem přinesou i turistické mapy celého světa

27. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Seznam dnes spustil nové Mapy.cz. Doposud jste si několik zlepšováků a novinek mohli vyzkoušet na adrese beta.mapy.cz, ode dneška se tyto vychytávky dostaly do ostrého provozu. Konkrétně jde o nový vyhledávač, mapy celého světa, plánovač tras veřejnou dopravou, tvorba okruhů a hrady/zámky v Panoramě. Více o novinkách v našem starším článku.

Mapy.cz pokrývají celý svět Turistická mapa končí na hranicích Česka a Slovenska
Mapy.cz pokrývají celý svět | Turistická mapa končí na hranicích Česka a Slovenska

Co přijde dál? Seznam dnes prozradil, že připravuje spuštění turistické mapy světa. Tato vrstva zatím obsahuje Česko a Slovensko, ale Mapy.cz se chtějí zaměřit i „oblíbené zahraniční destinace“. Tím Seznam myslí sousední země a přímořská letoviska. Dělat turistickou mapu vnitrozemí Kazachstánu by asi málokdo ocenil a ještě by to bylo drahé.

 

V plánech Seznamu je dále pravidelná aktualizace leteckých snímků (každý rok), panoramy (s lepším kamerou) a pokrytí všech měst nad 6000 obyvatel pomocí 3D map. Seznam také vytvoří batoh „Trekker“, se kterým bude snímkovat místa, kam se jeho vozy nedostanou. V plánu jsou pak aplikace Pubtran pro iOS a Windows Phone a navíc i hlasová navigace v aplikaci Mapy.cz.

Zdroj: Seznam

Byl pro vás článek přínosný?