Hlavní navigace

Nové notebooky Toshiba Tecra

25. 8. 2008

Sdílet

Zdroj: Redakce

S příchodem Centrino 2 aktualizovali modely určené pro firemní zákazníky všichni důležití výrobci. Nyní se k nim přidává i Toshiba, která uvádí nové modely notebooků Tecra.

Ve srovnání s konkurencí je nabídka poněkud chudší - zahrnuje pouze dvojici 15,4" modelů A10 a S10, které doplňuje mobilnější M10 se 14,1" displejem.


Toshiba Tecra A10

Kvůli zaměření na firemní zákazníky nepřekvapí usedlejší design a sada funkcí, které jsou pro tento segment trhu důležité. Tecra jsou notebooky s vysokou odolností a funkčností.

Aktuálně dostupné konfigurace jsou střídmé - na výběr budete mít pouze u Tecra S10, ostatní modely mají zatím pouze jedinou možnost.


Toshiba Tecra M10

Konfigurace: Tecra S10, Tecra A10, Tecra M10

Překvapivě se v nabídce neobjevila žádná Tecra M10 s vyšším rozlišením displeje (1 440 × 900) a u žádný z nabízených modelů nepodporuje přepínání integrované a dedikované grafiky nově dostupné pro Centrino 2.


Toshiba Tecra S10

Originální znění tiskové zprávy:

Společnost Toshiba aktualizuje svou řadu produktů Tecra pro podnikatelskou sféru o tři nové vysoce kvalitní notebooky.

Neuss, Německo, 20. srpna 2008 - divize počítačových systémů společnosti Toshiba dnes ohlásila svou aktualizovanou řadu produktů Tecra, která se zaměřuje na mobilní pracovníky v malých, středních i velkých firmách. 15,4" notebooky Tecra A10 a Tecra S10 jsou určeny uživatelům, kteří chtějí nahradit svůj kancelářský počítač odolnou a cenově dostupnou mobilní výpočetní technikou. Notebook Tecra S10 vybavený vyspělou grafikou Nvidia a displejem s vysokým rozlišením je určen profesionálům, kteří chtějí nahradit počítač typu pracovní stanice. Produkt Tecra A10 je všestranný notebook pro podnikatelskou sféru, který je ideální pro každodenní kancelářskou práci. 14" notebook Tecra M10 je laptop pro profesionály, kteří často cestují a nechtějí dělat kompromisy mezi mobilitou a výkonností. Všechny nové notebooky se vyznačují robustním designem s velkou odolností a kvalitou1, vysokým výkonem a špičkovými možnostmi připojení. Tato nová řada notebooků bude k dispozici ve třetím čtvrtletí roku 2008.

"Produktivita, celkové náklady na vlastnictví, kvalita a trvanlivost jsou klíčové faktory, které každé společnosti zajistí, aby její investice do notebooků měly budoucnost", říká Thomas Teckentrup, generální ředitel divize počítačových systémů společnosti Toshiba Europe. "Nové notebooky Tecra reagují na tyto potřeby firem a nabízejí kombinaci nejnovějších technologií mobilní výpočetní techniky - současně poskytují vysokou kvalitu a robustnost za přijatelnou cenu."

Nejnovější přírůstky řady Tecra dávají uživatelům možnost svobodné volby velikosti displeje, výkonu procesoru a grafiky. Notebooky jsou vybaveny procesory Intel¬Æ Centrino¬Æ 2 a budou v závislosti na konfiguraci k dispozici s technologií Intel vPro.

Nové notebooky mohou být upgradovány až 8 GB paměti RAM a nabízejí integrovaná mobilní širokopásmová rozhraní (například rozhraní HSPA) podporující přenosovou rychlost až 7,2/2,0 Mb/s2. Společnost Toshiba nabízí u této řady volitelnou jednotku SSD (Solid State Drive). Uživatelé mohou zvolit paměťovou kapacitu 64 nebo 128 GB a získat tak vyšší spolehlivost, výkonnost a nižší spotřebu energie. Nové notebooky Tecra jsou dále vybaveny vestavěnou webovou kamerou s rozlišením 1,3 megapixelu, přihlášením k bezdrátové síti pomocí rozhraní Bluetooth¬Æ, novým portem eSATA, který umožňuje dosáhnout vyšší rychlosti datové komunikace s externí jednotkou pevného disku, a portem USB s funkcí Sleep-and-Charge, která umožňuje uživatelům nabíjet mobilní zařízení (například mobilní telefony, přehrávače souborů MP3 a zařízení PDA) ve všech stavech počítače - při zapnutém i vypnutém počítači nebo v režimu spánku či hibernace.

Všechny nové notebooky Tecra jsou vybaveny technologií čtvrté generace Toshiba EasyGuard¬Æ 3 včetně zdokonalené ochrany proti nárazům, klávesnice odolné proti polití, čtečky čipových karet a čtečky otisků prstů. Ve všech počítačích této řady je rovněž k dispozici software ConfigFreeTM, který umožňuje bezproblémové připojení k pevným i bezdrátovým sítím.

MM_AI

Nové notebooky Tecra jsou dále vybaveny softwarem PC Health Monitor, který sleduje různé provozní veličiny, například teplotu procesoru, otáčky ventilátoru, spotřebu energie a stav baterie, a zjišťuje tak potenciální problémy stavu počítače. Při vzniku problému navrhne software uživateli možné řešení.

Společnost Toshiba jakožto odpovědná součást globální podnikové sféry zajišťuje, aby všechny nové notebooky byly kompatibilní se směrnicí o životním prostředí (RoHS). Omezením použití olova, rtuti a dalších nebezpečných látek účinně snižuje dopad na životní prostředí. Nové notebooky Tecra jsou nositeli loga ENERGY STAR¬Æ 4.0.

Byl pro vás článek přínosný?