Hlavní navigace

Novinky: PotPlayer 1.5, MEGAsync 1.0, Glary Utilities 4.5 a další

24. 1. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Daum PotPlayer 1.5.44852 beta EN

Minulý týden vyšel populární KMPlayer, ale jak už možná víte, novinka z tohoto týdne pochází od jeho původních autorů. PotPlayer bychom mohli nazvat jako duchovního nástupce, jenž uspokojí všechny jedince, jimž se nelíbí poslední vývoj KMPlayeru. Ten s novým vlastníkem určitě částečně sešel z cesty, po níž kráčel. Naproti tomu PotPlayer nechce být multimediálním centrem, jen dobrým přehrávačem multimédií. V poslední verzi se vývojáři popasovali především s chybami.

Bez problému by měly běžet streamy ve formátu OGG, titulky by se neměly obarvovat a vložené titulky se snad budou správně zobrazovat. Navíc je smíte zahrnout do náhledů. Do této doby jsme nemohli synchronizovat zvukovou stopu na sekundárním výstupním zařízením.

Daum PotPlayer 1.5.44852 beta

Opera Developer 20.0.1387.2 CZ

Skalní příznivce jistě zajímá, jak si Norové vedou s vracením funkcí do Opery. Dvacátá řada se poprvé objevila v prosinci. Teď je leden a patrně největší novinkou, kterou nám tento přírůstek do rodiny předvede, bude nový instalační program. Je síťový, takže stáhne aktuální data ze serverů Opery až v době instalace. Posléze ale následují běžný proces, na který jste zvyklí. Dosavadní seznamy novinek dále odhalují podporu pro přetahování panelů na lištu se záložkami. Minimálně záložky tedy budou.

 

Dále vývojáři ve výchozím stavu aktivovali velké náhledy v Rychlém přístupu. Prohlížeč se při ukončení zbaví příslušných cookies. Správce stahování podporuje modifikace. Obrázky uložených webů v Úschovně bývaly někdy malinko rozmazané. Teď už ale nebudou.

Opera Developer 20.0.1387.2

Skype 6.13 CZ

Těšili jste se na nové funkce ve Skypu? Pro takového klienta už těžko vymyslíte něco revolučního. Na druhou stranu třeba v oblasti uživatelského prostředí má Skype ještě docela velké rezervy a designéři by se na něm vyřádit mohli. Poslední verze ale plní funkci servisního vydání. Uživatelé si například stěžovali, že jim klient požírá výkon. Konkrétně pro sebe ukusuje nepřiměřeně mnoho procesorového času. Ale pouze v případě, že je Chrome nastavený jako výchozí prohlížeč. Tuto nepříjemnost tým vyřešil.

Dále se Skype 6.13 chlubí lepší stabilitou při konferenčním videohovoru a v režimu pro displeje s vysokou hustotou bodů, kdy se prvky uživatelského prostředí zvětší, aby nebyly příliš malé.

Skype 6.13

Glary Utilities 4.5 CZ

Glarysoft s číslem verze oproti prosinci opět poskočil o několik desetin dále. Jakými novinkami své řešení pro optimalizaci počítače obohatil? Glary Utilities se učí po krůčkách čistit další aplikace. Naposledy si nástroj v manuálu přečetl, jak odstranit obsah vyrovnávací paměti v Opeře. Pokud používáte Windows 8, budete v tomto systému smět využít optimalizaci disku SSD. Aplikace lépe detekuje položky po spuštění. Užívat si budete i stávajících funkcí. Glary Utilities třeba zjistí, jestli nejsou k dispozici novější verze nainstalovaných programů.

Glary Utilities 4.5

MEGAsync 1.0 CZ

Cloudové úložiště Kima Dotcoma slibovalo přinést klienta pro osobní počítače. Sliby vývojáři naplnili, takže můžete synchronizovat svá data, podobně jako to jiní dělají s Dropboxem nebo SkyDrive. Zadarmo dostanete 50GB prostor, ale na druhou stranu vás provozovatel limituje 10 GB přenesených dat měsíčně. Pokud do cloudu ukládáte jen nejnutnější dokumenty, nebude vás to ale trápit. Tvář nastavení klienta, mimochodem, až nebezpečně připomíná Dropbox. Nemusíte ani synchronizovat úplně všechna data, ale vyberete si.

Autoři příjemně překvapili českým překladem. S aplikací se pracuje příjemně. Na disku vytvoří speciální složku, kde data uchováváte.

MEGAsync 1.0

PhotoSift 1.0 EN

Organizace fotografií může být úloha na několik hodin práce. Proto se vyplatí si všechno zorganizovat. Myšlenkou malého pomocníka PhotoSift je vzít hromadu snímků a pomocí klávesových zkratek je odeslat určenými směry. Zvolíte si proto základní složku, kde se následně budou vytvářet podložky. Podle toho, jaké písmeno na klávesnici zmáčknete, tam se obrázek přesune či zkopíruje. Každá nová složka se pojmenuje podle písmene.

Když tedy zmáčknete a, vznikne v určeném adresáři složka a. Navíc můžete obrázky různě natáčet. Všechno děláte pomocí klávesových zkratek. Práce proto nabere vysoké obrátky.

PhotoSift 1.0

Další důležité novinky: