Hlavní navigace

Novinky u Sony: Xperia Z s čistým Androidem a Xperia Z1S, zmenšený high-end

21. 10. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Sony se co do objemu prodaných telefonů nemůže rovnat se Samsungem a proto zůstává trochu stranou zájmu, což je možná škoda, protože Xperia Z1 se s dalšími high-endovými přístroji může směle rovnat a v některých ohledech je i předčí. Ne každému ale vyhovuje velký pětipalcový displej. Samsung má Galaxy S4 mini, HTC má One mini a Sony podle @evleaks brzy bude mít Xperii Z1S.

Spekuluje se, že by Xperia Z1S mohla být mezinárodní verzí přístroje, který Sony zatím dodává jen japonskému operátorovi NTT Docomo pod označením Z1f. Tento telefon má 4,3" displej s rozlišením 1280 × 720 px a menší 2300mAh akumulátor, zásadní parametry jsou ale shodné s plnohodnotnou Xperií Z1 – telefon má procesor Qualcomm Snapdragon 800 na 2,2 GHz, fotoaparát Exmor RS s rozlišením 20,7 Mpx a zpracováním obrazu Bionz a neošizený zůstal i přední fotoaparát s 2 Mpx. Sony by takovou Xperií Z1S mohlo zabodovat u kverulantů, kteří Galaxy S4 mini nebo HTC One mini vytýkají horší hardwarové specifikace ve srovnání s rozměrnějšími modely.

 

Teď ke druhé zprávě, na kterou jsem vás nalákal v nadpise. Tabulka, kterou zveřejnil server GSMArena, vyjmenovává modely, pro něž bude dostupná aktualizace na Android 4.3.

MMF23

Zatímco majitelé Xperie SP mají důvod k nespokojenosti, nás zaujal hlavně druhý řádek – Xperia Z Google Edition. Spekulovalo se o tom sice už před několika měsíci, nyní už to je to ale prakticky potvrzené. Opět se nelze vyhnout srovnání s Galaxy S4 a HTC One, které jsou též nabízeny ve variantách s čistým Androidem. V obou případech jde ale o vlajkovou loď dané značky, zatímco Xperia Z už musela z této pozice ustoupit o půl roku mladší Z1.

Zdroj: VR-Zone 1, NextPowerUp

Byl pro vás článek přínosný?