Hlavní navigace

Nový NFC přijímač od Asusu do USB. Přihlaste se do Windows přiložením telefonu

19. 8. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Společnost Asus uvedla na trh malý NFC přijímač připojitelný přes USB, pomocí kterého můžete svůj stolní počítač nebo notebook lehce spárovat s chytrým telefonem či některými tablety.

Near Field Communication, zkráceně NFC, je sadou standardů pro bezdrátovou komunikaci elektronických zařízení na krátké vzdálenosti. Obvykle s ním přicházíme do styku například při rychlém spárování chytrých telefonů, které se propojí vzájemným dotykem, respektive jejich přiblížením na vzdálenost několika centimetrů.

Přijímač od Asusu nese název NFC Express. Jde o malou krabičku s rozměry 10 × 10 × 1,7 cm, která se připojuje k PC přes USB 3.0. Zároveň při tom funguje jako USB hub se dvěma dodatečnými konektory USB 3.0 po stranách. Pokud svůj chytrý telefon s podporou NFC přiložíte dostatečně blízko k zařízení, propojí se s počítačem (Windows 8).

Zařízení přitom neslouží jenom na klasické přeposílaní obrázků, hudby nebo videí, ale i na částečné ovládání. Pomocí jednoduchého přiložení telefonu se totiž můžete přihlásit do Windows 8 bez nutnosti zadání svého hesla, nebo pomocí aplikace pro Android spustit automaticky na počítači některé aplikace, webové stránky či hry.

Lehce se tak dá představit situace, kdy se vrátíte domů, položíte na stůl vedle svého počítače telefon a počítač se automaticky přihlásí do vašeho účtu Windows, přičemž synchronizuje data a spustí vaše obvyklé programy.

 

Zařízení NFC Express bude dostupné za cenu kolem 40 amerických dolarů, což je po započtení daně přibližně 900 korun. Kromě samostatného prodeje ho bude Asus přibalovat zdarma i ke svým dražším základním deskám Z87-Deluxe/Dual.

Zdroj: Asus, guru3d.com