Hlavní navigace

Nvidia dává odvážný slib. Android 5.0 chce pro Shield Tablet vydat ještě v listopadu

5. 11. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Nvidia byla mezi prvními, která slíbila uvést Android 5.0 pro svá zařízení. Včera dokonce ohlásila, že pro svůj Shield Tablet vydá update ještě do konce listopadu. K tomu ukázala video, na kterém už běží ukázková verze Lollipopu. Součástí balíčku bude kromě operačního systému také aktualizované centrum Shield Hub a aplikace pro kreslení.

Shield Tablet tak s největší pravděpodobností bude prvním zařízením mimo Nexusy a zařízení z edice Google Play, které obdrží Android 5.0. Ostatní výrobci jako HTC jsou zdrženlivější a podporu slibují až do tří měsíců.

Nemáme důvod Nvidii nevěřit. O Shield Tablet se stará příkladně a OTA aktualizace vydává pravidelně. Pokárat ji ale musíme za utlumení podpory loňského tabletu Tegra Note. Ten už tak často aktualizace nedostává, byť Android 5.0 obdrží. Přednost má ale Shield Tablet.

 

V něm Nvidia může zužitkovat optimalizace, se kterými už pomáhala při návrhu Nexusu 9, ve kterém se nachází její čip Tegra K1 s 64b procesorem Denver. V Shield Tabletu sice najdeme konvenční Tegru K1 s 32bitovým procesorem Cortex-A15, ale zbytek obvodů by měl být stejný.