Hlavní navigace

Streamování her GeForce Now už jde i na Chromeboocích, Nvidia pro ně vydala Betu

19. 8. 2020

Sdílet

Zdroj: Nvidia
Nvidia nově zpřístupňuje streamování her GeForce Now i na počítačích Chromebook. K hraní na dálku je tak možné použít i notebooky používané ve školství...

GeForce Now, streamování her od Nvidie, se posunulo zase dál ve svém plánu rozšiřování herního ekosystému Nvidie i mimo počítače s grafikami GeForce. Streamování her ze serverů pomocí video přenosu (jinak též cloudové hraní) teď bude možné používat i z Chromebooků a dalších zařízení s operačním systémem ChromeOS.

Včera Nvidia oznámila, že pro tuto platformu vydává klienta služby GeForce Now a na zařízeních tedy bude možné přes streamování zprostředkovaně hrát hry pro platformu PC. GeForce Now bylo dosud možné mít na PC, zařízeních s Androidem (Nvidia na bázi Androidu má vlastní konzoli/set-top box Shield) a počítačích s MacOS.

Mimochodem, tablety/mobily s iOS podporované nejsou, protože Apple streamování her ani jiného softwaru nedovoluje v podmínkách svého appstore. Podobně tedy na této platformě nebude ani konkurenční Stadia a nedávno oznámil Microsoft, že kvůli pozici Apple pro tuto platformu nevydá svůj xCloud.

Chromebooky tedy rozšiřují skupinu podporovaných zařízení a pokud máte GeForce Now, můžete ho nyní vyzkoušet. Pro tuto platformu je ovšem momentálně podpora ve stadiu Beta. Brzo by navíc podle Nvidie měla být zpřístupněna také funkce Steam Game Sync (synchronizace s tímto obchodem).

Nvidia také momentálně nabízí časově omezenou nabídku, kdy se za 695 Kč dá pořídit šestiměsíční předplatné GeForce Now, který obsahuje funkce placeného členství Founders a k tomu bonusový obsah do hry Hyperspace (předmět, skiny, emote a Season Battle Pass).

Nvidia bundle Hyperscape GeForce Now Omezená nabídka Nvidie na předplatné GeForce Now s bonusovým obsahem pro hru Hyperscape (Zdroj: Nvidia)

GeForce Now dostane funkci Ansel

GeForce Now má brzo dostat také další novinku. V nadcházejících týdnech má být do GeForce Now přibýt podpora pro funkci Ansel, což je pořizování screenshotů ze hry ve vysoké kvalitě (kdy můžete získat lepší kvalitu detailů a rozlišení, než s kterými hrajete).

MM_AI

Už teď je možné používat funkci Highlights, tedy automatické nahrávání videa z hraní, kdy si můžete uložit nebo sdílet pamětihodné pařební okamžiky (jednou real-time komprimované video se tak asi bude komprimovat ještě jednou, což není moc dobré pro kvalitu, ale tomu se v tomto případě moc nedá vyhnout). A uživatelé GeForce Now teď také mají dostat přístup k použití filtrů Freestyle. Tyto dvě funkce přibyly do GeForce Now v posledních měsících, ovšem jsou jenom pro PC a MacOS. To zřejmě asi bude i případ Anselu.

Galerie: GeForce Now na Android TV

Zdroj: Nvidia

Byl pro vás článek přínosný?