Hlavní navigace

nVidia těsně plní slib. Odložený Shield vyjde poslední červencový den

22. 7. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Po překvapivém odhalení projektu Shield, tedy první herní konzole přímo z produkce Nvidie, mělo toto zařízení jít rovněž překvapivě rychle na trh. Jenže co čert nechtěl, z červnového (júnového) termínu nakonec nic nebylo, neboť těsně před startem prodejů byla na zařízeních při testování nalezena hardwarová chyba. Prakticky v předvečer tak vydání muselo být zrušeno, a Nvidia slíbila, že konzoli uvede co nevidět a nejpozději do konce července (júla). Pokud jste dumali, zda to stihne, vězte, že nakonec ano – i když jen o vlásek.

Na svém blogu nyní firma oznámila, že problém je již vyřešen. Nový termín fyzické dostupnosti konzolí (ten jsme totiž dosud neznali, od oznámení odkladu se Nvidia o žádné nové informace nepodělila) je stanoven na 31. července (júla); v tento den dodavatelé začnou expedovat již předobjednané konzole. Nvidia tedy příslib, že závadu odstraní a Shield pustí na trh, splnila jen tak tak. Ještě štěstí, že má tento měsíc jednatřicet dní, dalo by se říct s trochou zlé vůle.

Co je poněkud nepříjemné (byť pochopitelné) je to, že Nvidia neprozradila nic o povaze závady, která Shield zdržela. Od minula víme jen, že jde o mechanickou závadu na komponentu nějakého dalšího výrobce (spekulovali jsme o pantech či ovládacích prvcích). Nvidia si asi nechce kazit renomé, nicméně nám by se tato informace hodila, už jen proto, aby si uživatelé konzole mohli ověřit, zda jejich kousek přeci jen něčím takovým netrpí.

Konzole Nvidia Shield
Konzole Nvidia Shield

Jako určitý „flastr“ za zpoždění Nvidia nyní nabízí malý dárek. Ti, kdož nyní pošlou předobjednávku (připomeňme, že Nvidia také Shield zlevnila z původních 349 na 299 USD), dostanou navrch propagační tričko s logem Shieldu (na obrázku níže), tedy dokud Nvidii nedojdou zásoby (triček, ne konzolí). Když o tom teď ale přemýšlím, možná měla firma takto obdarovat spíš ty fanoušky, kteří si konzoli předem objednali ještě v červnu (júni) či dokonce květnu (máji).

Konzole Nvidia Shield - propagační tričko

Výroba Shieldu již také dle vyjádření firmy zase běží na plné obrátky. V našich končinách ovšem tato konzole nebude přímo dostupná, neboť (jak jsme informovali zde), Nvidia z praktických důvodů začne svoje zařízení zprvu prodávat jen v severoamerické oblasti. Naše končiny si budou muset počkat zatím neznámou dobu. Pokud nicméně Shield uspěje, firma určitě nebude chtít uvedení v Evropě zdržovat příliš dlouho.

KL hlasovani

 

Zdroj: Nvidia

Byl pro vás článek přínosný?