Hlavní navigace

nVidia vydala ovladače 314.07 WHQL. Řada her je rychlejších o víc jak 10 %

19. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Tento týden se Nvidia činí. Zároveň s příchodem highendové GeForce GTX Titan vydala firma i novou verzi ovladačů pro grafické karty. Stabilní vydání 314.07 WHQL je, jak již asi mnozí tuší, v podstatě odladěnou verzí beta ovladačů, které Nvidia vydala pro betu Crysis 3. Výkonnostní nárůsty jdou ale napříč širším sortimentem her.

Zrychlení Crysis 3 zůstává číselně hlavní hvězdou. Zatímco beta přidávala ve SLI 35 %, u stabilního vydání již Nvidia udává 65 % k dobru. Pravda, pokud rozdíl nevznikl ďábelským překlepem, což je možné, neboť v grafech jsem tento výsledek nenašel. To je ovšem právě jen v režimu multi-GPU (což se ale týká GeForce GTX 690), s jednočipovou kartou už dostáváme citelně skromnější výsledek: 4,7 %.

Dalšími pozoruhodnými body v seznamu zlepšení jsou Assassin's Creed III (27 %), Civilization V (19 %), DiRT 3 (14 %), Just Cause 2 (11 %). Desetiprocentní růst ještě předvedlo Deus Ex: Human Revolution, F1 2012 a Far Cry 3. Zhusta jde ovšem opět o úspěchy pro SLI, pokud se podíváte například na testy jediné GeForce GTX 680, nárůsty bývají nižší, obvykle pod 10 %. Čest ovšem budiž vyjímkám – za povšimnutí stojí, že ono 27% zrychlení Assassin's Creed III nastalo na konfiguraci s jednou GeForce GTX 670.

Jak už tomu chodí, Nvidia si k vypíchnutí vybrala vždy nejatraktivnější čísla. Výsledky nicméně uvádí všechny, takže si je můžete dohledat přímo pro konfiguraci odpovídající vašemu PC. Stěžejní grafy můžete vidět v galerii.


 
 
 

Dalším, co nové ovladače přinášejí, jsou aktualizované profily pro SLI a také 3D Vision. Warframe a Crysis 3 dostaly aktualizace pro SLI, čerstvou novinkou je profil pro DmC: Devil May Cry. Crysis 3 rovněž potkala podpora třetího rozměru. Stejnou výsadu také dostává Dead Space 3 a Resident Evil 6.

 

KL hlasovani

Stahovat můžete jako obvykle přímo z domovské stránky www.geforce.com. Oficiálně se zrychlení týká Keplerů GeForce GTX 690, 680, 670, 660 a 660 Ti. Optimalizace by ale snad mohly být znát i například na notebookových variacích na 28nm čipy, či na karty založené na jádře GK107.

Zdroj: Nvidia

Byl pro vás článek přínosný?