Hlavní navigace

O místo čtvrtého mobilního operátora se chce poprat i Dial Telecom

14. 8. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Do chystané aukce, kterou brzy vyhlásí ČTÚ, se možná zapojí nový zájemce o kmitočty. Mimo PPF a klienta Citigroup má zájem také společnost Dial Telecom. Dokonce požádala úřad, aby termín podávání přihlášek prodloužil až do konce září. Dial Telecom chce ještě jednat s investory, že vstup na mobilní trh má smysl.

Společnost v současnosti nabízí hlasové, datové a internetové služby firmám a velkoobchodním partnerům. Zdeněk Sivek, předseda představenstva, před dvěma měsíci spolu s hospodářskými výsledky za rok 2012 nastínil další plány. „Působíme na zmenšujícím se telekomunikačním trhu, tlak mobilních operátorů sílí, dynamicky se mění potřeby zákazníků směrem k mobilitě. Věřím, že se nám v roce 2013 podaří uskutečnit zajímavé akvizice naší konkurence, a doufám, že regulátor umožní vstup naší společnosti do segmentu mobilních služeb, abychom rozšířili portfolio služeb ke spokojenosti našich zákazníků,“ uvedl Sivek.

 

Dial Telecom v Česku provozuje přes 4630 km optických sítí, na této páteři by mohli vystavět i mobilní infrastrukturu. Vzhledem k zaměření společnosti je pravděpodobné, že by budovala vlastní síť, ale služby by neposkytovala koncovým zákazníkům, ale hlavně firmám a velkoobchodu. Šlo by o ideální útočiště pro virtuální operátory.

TIP: Mimo PPF by Česko mohlo získat dalšího mobilního operátora

MM_AI

Na druhé straně ale stojí fakt, že čím více operátorů u nás bude, tím více konkurenční tlak smrskne ceny, a tím i marže operátorů. V aukci operátoři utratí několik miliard, další budou potřebovat pro výstavbu infrastruktury. A nováček nebude mít každý půlrok pětimiliardové provozní zisky jako T-Mobile nebo Telefónica. Aby stávajícím operátorům přetáhl zákazníky, bude se muset podbízet cenou, což jen posílí problém číslo jedna.

Zdroj: iHNed

Byl pro vás článek přínosný?