Hlavní navigace

O2 TV aktualizuje set-top-boxy 350 tisícům domácností, přechází na novou platformu s Androidem

25. 5. 2022

Sdílet

Zdroj: O2
O2 TV již dlouho připravuje zcela novou platformu své internetové televize. V průběhu června tak čeká 350 tisíc zákazníků výrazná proměna jejich set-top-boxu. Nový již poběží na systému Android TV.

Nebudou se měnit fyzická zařízení, ale dojde k automatické aktualizaci těch stávajících. Současný systém založený na Linuxu bude nahrazen novým běžícím na Android TV. Pokud nemáte chytrou televizi, budete si tak s novým set-top-boxem moci stáhnout i další aplikace pro Android.

Jakmile bude mít O2 nový systém, přijde i s novou aplikací. Za jejím vývojem stojí podle informací Cnews společnost Kaltura, v minulosti O2 spolupracovalo s Nangu.

Android TV
Android TV
O2 TV (zdroj: O2)
O2 TV (zdroj: O2)

Aktualizace proběhne v několika vlnách během června. Nově pořízené set-top-boxy již budou mít nový systém v základu. O2 TV má sice asi dvojnásobek uživatelů, ti ostatní však nepoužívají set-top-box. Většina jich využívá aplikaci pro Smart TV.

MM_AI

„Vše proběhne na pozadí v nočních hodinách. Až při následném spuštění budou lidé muset projít prvotním spuštěním, včetně případného volitelného přihlášení účtem Google. Pokud v den, kdy jim aktualizaci pošleme, budou mít set-top box zcela vypnutý, tedy odpojený z elektrické sítě, pak je potřeba počítat při zapnutí i s časem na samotné stažení aktualizace. To může trvat v závislosti na rychlosti připojení 5 až 20 minut, během kterých se nesmí tento proces přerušit,“ popisuje Josef Dočkal, ředitel pro produkt a inovace O2 TV, a dodává: „Pokud si v těchto dnech zákazník koupí nový set-top box, bude na něm již Android TV nahrána a procházet se bude pouze přihlášením.“

Nová platforma i aplikace umožní O2 TV také zavést funkci pro znemožnění přeskakování reklam u stanic Primy.

zdroj: O2 TV

Byl pro vás článek přínosný?