Hlavní navigace

O2: Vodafone nám frekvence vzít nemůže, byl to pouze populistický výrok

27. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Žádné odebírání frekvencí nehrozí, ujišťuje O2. Prvnímu mobilnímu operátorovi v Česku končí příští rok v únoru licence pro využívání pásem 900 MHz a části 1800 MHz. ČTÚ požádal soudního znalce o výpočet adekvátní částky za prodloužení licence. Na tomto základě si úřad řekne o 325 milionů korun.

 

Vodafone tvrdí, že je to málo a že je připraven zaplatit více. Tím chce konkurenci ublížit. Jednak naznačuje, že by o frekvence měl zájem a rád by O2 přeplatil, a jednak chce vyšponovat cenu výše.

Prohlášení společnosti Vodafone lze vnímat spíše jako pouhý populistický výrok, jelikož Vodafone (ani jiný operátor) o tyto frekvence nemůže usilovat. Co se týče ceny za obnovení kmitočtového přídělu, vychází se podle zákona o elektronických komunikacích výhradně z výsledku posudku stanoveného soudním znalcem,“ říká O2 v reakci na Vodafone.

O licence se nebude soutěžit, protože nejde o přidělení nového kmitočtového pásma, ale jen obnovu. K tomu se výběrové řízení nevypisuje. Jiný případ by byl, pokud by O2 nedodrželo závazná pravidla schválená při prvotní aukci. Pak by ČTÚ mohl licenci odebrat a nabídnout do nové soutěže. To se však nestane.

Zdroj: O2

Byl pro vás článek přínosný?